Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spada poniżej 1,21, srebro w euforiiOstatni tydzień stycznia to szaleństwo na pojedynczych akcjach z dużą ilością pozycji krótkich, które na celownik wzięli użytkownicy grupy w serwisie Reddit. Grupa ta urosła już z 2 mln użytkowników do 7,7 mln w zaledwie dwa tygodnie. Pod koniec ubiegłego tygodnia grupa ta skoncentrowała się na rynku srebra.

Kurs euro osłabia się, srebro notuje znaczne zwyżki

Tylko w piątek największy fundusz srebra BlackRock iShares Silver Trust odnotował rekordowy w swojej historii napływ nowego kapitału, który wynosił 944 mln dolarów, podała agencja Bloomberg. Z kolei w weekend przetoczyła się fala zakupów fizycznego srebra u dostawców od Azji po Amerykę. Popyt był tak ogromny, że jeden z największych amerykańskich internetowych sprzedawców srebra musiał wstrzymać sprzedaż. Ken Lewis, dyrektor generalny firmy Apmex, bo o niej mowa, cytowany przez Bloomberga, powiedział, że decyzja o tymczasowym zawieszeniu sprzedaży srebra była bezprecedensowa w historii firmy i że realizacja zamówień może potrwać dłużej niż zwykle.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kontrakty terminowe na srebro otworzyły się z ok. 7-procentową luką wzrostową i zdawały się kontynuować wzrosty do ponad 30 USD za uncję. Jest to w rezultacie najwyższa cena od 2013 r. Dzięki temu został naruszony wierzchołek hossy, która została utworzona od marca do sierpnia. Wtedy też srebro podrożało z ok. 11 USD do 29 USD.

Jeśli chodzi o dane fundamentalne, wstrzymane szczepionki i nowe zakaźne szczepy koronawirusów zwiększyły atrakcyjność inwestycji w srebro jako bezpiecznej przystani. Inwestorzy mogą nadal wątpić, czy Kongres USA przyjmie plan stymulacyjny o wartości 1,9 biliona dolarów, przedstawiony przez nową administrację Joe Bidena, ponieważ Republikanie chcą rozpocząć dyskusję nad planem wartym 600 mld USD.

Na rynku walutowym warto odnotować osłabienie franka szwajcarskiego. Kurs pary EUR/CHF wzrósł z 1,0750 do 1,0820, co w rezultacie mogło pomóc we wzroście kursu USD/CHF do najwyższego poziomu od początku grudnia. Tym samym mogła zostać przełamana kluczowa bariera, która znajdowała się przy poziomie 0,8925.

Z kolei kurs głównej pary walutowej EUR/USD spadł poniżej 1,2100, a jak podają cytowani przez Bloomberga traderzy, pod 1,12050 mogą wypadać zlecenia sprzedaż. Ich realizacja z kolei mogłaby pomóc w szybszym umocnieniu amerykańskiej waluty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego | notowania pgnig | mercator cena akcji | cd projekt notowanie | lotos akcje cena |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here