Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) rośnie do 1,2235. Większość indeksów w Azji podąża za Wall StreetNa rynku akcji trwa wyprzedaż motywowana obawami o inflację. Indeks dolarowy spada najniżej od początku roku, ale notowania surowców nie odbijają. Chiński bank centralny „dobija” kryptowaluty.

Kurs euro zyskuje względem dolara, na rynku towarowym tanieje większość surowców

Na rynkach finansowych kolejny raz zapanowała awersja do ryzyka wywołana obawami, iż wyższa inflacja stłumi odbicie gospodarcze. Rynek długu jest jednak wyjątkowo spokojny. W środę rano rentowności amerykańskich 10-latek znajdują się na poziomie 1,64 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Znacznie bardziej nerwowo było we wtorek na Wall Street, gdzie główne benchmarki traciły względem poziomów odniesienia. Dow Jones cofnął się o 0,78 proc., szeroki indeks S&P500 tracił 0,85 proc., a notowania Nasdaq100 zaliczyły spadek o 0.56 proc. Indeksom szczególnie ciążą spółki technologiczne, które są wrażliwe na wysokie oczekiwania inflacyjne.

Większość indeksów w Azji podąża za Wall Street. Shanghai Composite traci pod koniec sesji około 0,6 proc. Japoński Nikkei225 cofa się o 1,6 proc.

Notowania terminowe na indeksy w Europie zwiastują korekcyjny początek sesji.

Na rynku walutowym karty rozdaje słaby dolar. Indeks dolarowy wprawdzie zatrzymał spadki, ale na poziomach najniższych od początku roku, poniżej 90 pkt. EUR/USD rośnie do 1,2235, a GBP/USD stabilizuje się przy 1,4190.

Na rynku towarowym tanieje większość surowców. Ropa naftowa traci, pomimo niższego od oczekiwań przyrostu zapasów. API raportuje, że w ciągu tygodnia w USA przybyło 620 tys. baryłek surowca. Baryłka WTI kosztuje około 64,7 USD.

Spadki cen surowców spychają powiązane z nimi waluty do defensywy. AUD/USD jest nieco niżej przy 0,7785, a NZD/USD spada do 0,7230. W okolicy poziomów odniesienia, przy 1,2070, znajduje się USD/CAD.

invest

Chiński bank centralny wydał oświadczenie, w którym wskazuje, że wirtualne waluty nie mogą być używane do dokonywania płatności. Bitcoin traci około 9,5 proc. i pierwszy raz od lutego spada poniżej 40 tys. za token. Pod presją również ETH/USD, którego notowania cofają się o 14 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pgnig dzisiaj | dow jones | notowania pge | notowania comarch | 11bit notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here