Naga MarketsNa azjatyckich giełdach zagościł optymizm, który przypłynął z USA. Główne indeksy zakończyły sesję zdecydowanymi wzrostami. Nieudana próba umocnienia USD zaowocowała wzrostami cen surowców. Z Chin nadciąga kolejne zagrożenie polityczne. W odpowiedzi na kroki podjęte na amerykańskie, władze Chin zdecydowały się nałożyć sankcje na 11 amerykańskich obywateli.

Główne indeksy zakończyły sesję zdecydowanymi wzrostami

Główne azjatyckie indeksy zakończyły sesję nad kreską. Japoński Nikkei225 rósł w trakcie wtorkowej sesji 1,77 proc. Szanghai Composite zwyżkował o 0,42 proc. Na Wall Street pod kreską znajdował się jedynie Nasdaq. Indeks technologiczny tracił 0,39 proc. w stosunku do otwarcia. S&P500 rósł o 0,3 proc., a najsilniej wzrostowym indeksem był Dow Jones, który rósł o 1,3 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku walutowym dolar oddaje wczorajsze zyski. EUR/USD przerywa trend spadkowy, a jego kurs wynosi 1,1744. Wobec dolara zyskują waluty z antypodów. NZD/USD rośnie 0,6 proc., a kurs oscyluje wokół 0,6610. AUD/USD zyskuje 0,3 proc., a kurs wynosi 0,7116.

Dobre dane makroekonomiczne oraz wdrożenie przez Trumpa stymulacji, dały inwestorom nadzieję na szybsze odbicie gospodarcze. Wobec takich oczekiwań zyskuje cena ropy naftowej. Cen kontraktów na dwa główne benchmarki zyskują 0,5 proc.

Optymizmu nie widać na rynku metali szlachetnych. Cena srebra topnieje o prawie 4 proc., a notowania palladu zniżkują o ponad 2 proc. Pod kreską znajdują się również notowania złota. Cenny kruszec traci we wtorek 1 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here