Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) przebił poziom 1,14. Nasdaq traci ponad 1%Piątkowa sesja, jak i cały zeszły tydzień nie przyniosły przełomu w zakresie sytuacji technicznej najważniejszego, krajowego indeksu akcji – WIG20. Sam indeks stracił w ciągu zeszłego tygodnia symboliczne 0,07%, znajdując się w dalszym ciągu w ruchu bocznym blisko poziomu 1800 punktów.

sWIG80 notuje wzrosty. Relatywna przewaga spółek technologicznych w USA

W piątek najwięcej na zachowaniu indeksu ciążyły walory Lotos-u, PGE i PKO BP. Strona popytowa wspierała jednak zachowanie najmniejszych podmiotów, a sam sWIG80 jako jedyny z grupy głównych indeksów zanotował dzienne wzrosty. Największy wpływ na udane notowania miały min. walory XTB i PZ Cormay. Walory pierwszej ze spółek wzrosły w tym roku już o ponad 364%, a kapitalizacja przebiła 2 mld zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
W Stanach Zjednoczonych indeksy akcji zakończyły dzień na lekkich wzrostach. Miniony tydzień pokazał jednak, że inwestorzy na rynkach akcji coraz częściej szukają okazji wśród spółek cyklicznych, których notowania nie powróciły jeszcze w okolicę poziomów sprzed okresu pandemii. Widać to chociażby na tygodniowych stopach zwrotu indeksu NASDAQ (-1,08%) oraz S&P500 (+1,25%). Po relatywnej przewadze spółek technologicznych którą obserwujemy od początku roku być może przyszedł czas na korektę wycen spółek z sektora. W USA na dobre rozpoczął się już sezon wynikowy za II kwartał b.r. W czwartek po sesji wyniki opublikował Netflix, które okazały się słabsze od oczekiwań rynku pod względem zysku na akcje. To zostało zdyskontowane w cenach na piątkowej sesji, na której walory spółki spadły o ponad 6,5%. Z największych spółek, w nadchodzącym tygodniu wyniki poda m.in IBM (poniedziałek), Microsoft i Tesla (środa) oraz Amazon i Intel (czwartek).

W piątek na rynku walutowym mieliśmy do czynienia z dalszą aprecjacją EUR wobec amerykańskiego dolara. Notowania pary EUR/USD po raz kolejny przebiły poziom 1,14 i kierują się w stronę rocznych szczytów, tj. poziomu 1,15.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Atmosfera na rynkach finansowych jest, w szczególności w Europie, zdominowana tematem Szczytu UE na którym dotychczas wciąż nie osiągnięto konsensusu w kwestii min. alokacji środków i zarządzania funduszem odbudowy oraz najnowszego budżetu wspólnoty. W przypadku fiaska negocjacji możemy spodziewać się podwyższonej zmienności oraz negatywnej reakcji części rynków. Na rynkach kasowych od rana panują umiarkowane nastroje. Lekko pozytywne kwotowania kontraktów terminowych na DAX oraz dodatnie zamknięcie notowań w Japonii implikuje wg nas analogiczne rozpoczęcie handlu w Warszawie.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here