Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryPublikowane dzisiaj dane makro wypadły nieźle, co dało impuls do odbicia na Wall Street “przygniecionego” wcześniej przez wątek związany z wyborami – podczas nocnej debaty Biden-Trump, urzędujący prezydent po raz kolejny poruszył wątek orzeczenia o ich ważności, biorąc pod uwagę kontrowersyjne jego zdaniem głosowanie listowne. Odczyty makro mogły być jednak bardziej pretekstem, tłumaczącym nieraz zagadkowe ruchy na koniec miesiąca i kwartału, których ostatnio było dość wiele. Zwłaszcza, że początkowo pozytywnie zareagowała na nie zarówno giełda, jak i dolar. Później jednak amerykańska waluta oddała zyski.

Ale po kolei. ADP wskazał na 749 tys. etatów w sektorze prywatnym, o 149 tys. więcej niż wskazywała mediana oczekiwań analityków. Może to być dobry prognostyk przed piątkowymi odczytami Departamentu Pracy USA, chociaż w ostatnich miesiącach wskazania ADP były coraz mniej trafne… Większe znaczenie mogą mieć, zatem dane Chicago PMI (mamy świetny odczyt za wrzesień na poziomie 62,4 pkt.), czy też dynamika podpisanych umów sprzedaży domów, która w sierpniu skoczyła do 8,8 proc. m/m.

To dowody na to, że amerykańska gospodarka radzi sobie całkiem nieźle. Dzisiaj mieliśmy też dane dotyczące PKB za II kwartał, ale to już historia… Przed nami dzień z przemysłowymi indeksami PMI/ISM, oraz początek nowego miesiąca i kwartału. Słabe dane mogą sprawić, że rynek szybko uderzy w pesymistyczne tony…

Wykres dzienny EURUSD

EURUSD próbuje ponownie zaatakować rejon oporu przy 1,1750. RSI9 jest na kluczowej linii trendu, która powinna być respektowana. Sentyment jest silnie skorelowany z tym, co dzieje się na Wall Street. Tymczasem S&P500 naruszył obszar oporu przy 3360 pkt.

Wykres dzienny FUS500

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here