Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) pozostaje stabilny przy 1,1750, funt (GBP/PLN) nie może przebić się ponad 4,95Po kilku dniach wzrostów zwyżka na rynku akcji została przerwana. Dolar odrobił część, zwłaszcza względem funta, który stoi w obliczu nałożonego przez Borisa Johnsona deadline’u na wypracowanie porozumienia. Schłodzenie nastrojów inwestycyjnych uderzyło w złotego. Sesja azjatycka jest jednak stosunkowo spokojna: główne waluty notują minimalne zmiany wartości względem USD a kontrakty na amerykańskie i niemieckie indeksy są na skromnym plusie.

Kurs funta szterlinga (GBP) notuje najsilniejsze osłabienie

Najsilniejsze osłabienie notuje funt szterling, GBP/USD osuwa się o 0,2 proc. i w kierunku 1,29. EUR/USD jest stabilny pod 1,1750. Mimimalnie zyskują waluty antypodów, ale AUD/USD jest wyraźnie pod 0,72. USD/JPY jest w okolicy 105,50.

Złoty po wczorajszym osłabieniu zaczynać będzie dzień z okolicy 4,49. Dolar wyceniany jest na 3,82 PLN a słabość funta  sprawia, że GBP/PLN nie może jak dotąd trwale wyjść ponad 4,95.

Nastrojom nie pomagają wieści z frontu negocjacji w sprawie pakietu fiskalnego w USA. Kością niezgody pozostaje skala programu i dystrybucja funduszy. Demokraci odrzucają ideę stopniowo wdrażania stymulacji fiskalnej a ich stanowisko poparł nawet Donald Trump pisząc na swoim twitterze „wszystko albo nic” (ang. Go big, or go home).

Pat również na froncie brexitowym zostało 40 godzin na wypracowanie chociaż kształtu porozumienia ws. umowy handlowej a dokumentu nie widać na horyzoncie. Liderzy najważniejszych europejskich państw nawołują Johnsona do ustępstw.

Wall Street z mieszanymi nastrojami

Wczorajszym spadkom na Wall Street przewodził sektor finansowy, co sprawiło, że indeks S&P500 spadł nieco mocniej niż wskaźnik rynku technologicznego Nasdaq czy średnia Dowa. Futures na S&P500 obronił wczoraj 3500 pkt a obecnie jest ponad 10 pkt ponad tą barierą. Kontrakt na DAX co prawda spadł pod 13000 pkt, ale dziś walczy o powrót ponad ten okrągły pułap. W Azji spadki, które na chińskich giełdach i w Korei nie przekraczają 1 proc. Minimalnie nad kreską jest Nikkei225.

Dzień Kolumba przesuwa na dziś publikację raportu API o zapasach ropy naftowej. Pod nieobecność tych informacji baryłka WTI walczy o utrzymanie się ponad 40 USD za baryłkę, tuż poniżej 200 – sesyjnej średniej ruchomej. Umocnienie dolara mocno pogrążyło notowania złota i kurs uncji ponownie runął pod 1900 USD. Na sesji azjatyckiej kruszec drożeje 0,2 proc., do 1895 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here