Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) pozostaje poniżej 1,19, spokojne nastroje na rynkuNowy tydzień rozpoczyna się w spokojnych nastrojach. Choć w trakcie sesji azjatyckiej przeważał kolor czerwony, to wraz z początkiem europejskich godzin handlu sytuacja zaczęła się poprawiać, a główne indeksy wychodzą nad kreskę. Z jednej strony rynek waży informacje o nierównomiernym ożywieniu, a z drugiej wycenia optymistyczne wizje jakie w trakcie weekendu kreślił Jerom Powell na temat odbicia w USA. Jego zdaniem wyższa inflacja jest tylko przejściowa, a wzrost i zatrudnienie będą obecnie mocno przyspieszać ze względu na rosnącą ilość zaszczepionych.

Kurs euro walczy z dolarem, na Wall Street wpływać będzie rozpoczynający się w tym tygodniu sezon wyników w USA

W ubiegłym tygodniu wiele rozgrywało się wokół inflacji i w tym nie będzie inaczej. Jutro bowiem poznamy marcowy odczyt inflacji CPI w USA za marzec. Jeśli w przypadku odczytu bazowego wskaźnik inflacji okaże się wyższy od prognoz doleje to oliwy do ognia obaw związanych z możliwością nadmiernego przyspieszenia presji inflacyjnej, która wymusi po bankierach centralnych konieczność reakcji. W przypadku takiego scenariusza kanałem wzrostu rentowności kapitał odpłyną by z rynku akcyjnego, a dolar zyskałby na wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gdyby jednak inflacja okazała się niższa od prognoz wówczas byłby to znak, że gospodarka będzie jeszcze miał silne wsparcie przez długi czas, co sprzyjałoby popytowi na ryzyko. W średnim terminie na sytuację na Wall Street wpływać będzie rozpoczynający się w tym tygodniu sezon wyników w USA. Poprzeczka nie wydaje się być zawieszona wysoko i znajduje się poniżej rezultatów IV kw. 2020. Uwzględniając fakt, że przez kampanię szczepień momentum wzrostowe w USA zdecydowanie się poprawiło, a ostatnie dane wypadły świetnie wydaje się, że istnieje przestrzeń do zaskoczeń in plus. Jeśli tam mogłoby to dodać na dłużej paliwa do wzrostów inwestorom na Wall Street.

US500.f; Interwał dzienny

Na rynku walutowym jutrzejsze dane o inflacji będą kluczowe dla dolara. Jak na razie notowania głównej pary walutowej pozostają poniżej 1.19. Na początku tygodnia zmienność w gronie G10 jest niewielka. Notowania ropy osuwają się za to poniżej 59 USD za baryłkę WTI. Oczekiwania jednak na stopniowo rozlewające się odbicie wraz z tym jak ilość osób posiadających odporność będzie się zwiększać powinny ograniczać przestrzeń do spadku notowań czarnego złota. Samo złoto w wynik jutrzejszych danych i inflacji w USA pozostaje w okolicy 1740 USD za uncję.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc kurs wykres | co to znaczy blik | kursy ropy | usd pln | notowania akcji pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here