Naga Marketswykres wzrostowyMieszane nastroje na rynku akcji w czwartek, gdyż tarcia na linii USA-Chiny równoważą wpływ pozytywnego efektu wzrostów na Wall Street. USA nie może dłużej uznawać Hongkongu za politycznie autonomiczny. FX zachowuje spokój. Przyrost zapasów szkodzi ropie.

USA nie może dłużej uznawać Hongkongu za politycznie autonomiczny

Hang Seng traci 1,3 proc. w reakcji na słowa sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który poświadczył Kongresowi, że Hongkong nie jest już niezależny od Chin. Według doniesień administracja prezydenta USA Trumpa rozważa zawieszenie preferencyjnej stawki celnej dla eksportu z Hongkongu do USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej strony japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,9 proc., kontynuując pozytywny marsz za Wall Street, gdzie wczoraj S&P500 zyskał 1,48 proc. Przebija się tu rosnący optymizm co do globalnego ożywienia gospodarczego po pandemii koronawirusa.

Pomocne są komentarze bankierów centralnych. Szef oddziału Fed w St. Louis James Bullard powiedział, że amerykańska gospodarka mogła już sięgnąć dna. Szef australijskiego banku centralnego Phillip Lowe powiedział, że pogorszenie koniunktury w tym kraju może nie być tak poważne, jak się wydawało na pierwszy rzut oka.

Na rynku walutowym czynniki ryzyka się znoszą i nie widać wyraźnych odchyleń. EUR/USD stabilizuje się przy 1,1010, USD/JPY podszedł do 107,80, AUD/USD krąży przy 0,6615.
EUR/PLN dryfuje przy 4,4250.

Ropa naftowa WTI osunęła się pod 32 USD/b po tym, jak raport API wskazał na nieoczekiwany wzrost zapasów ropy w ubiegłym tygodniu o 8,7 mln baryłek (prog. -2,5 mln).

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here