Naga Markets

Kurs euro (EUR/USD) pozostaje blisko 1,13. Dolar minimalnie osłabia się na szerokim rynkuWtorek przynosi lekkie osłabienie dolara, co wiązane jest z wyciszeniem negatywnych emocji na rynkach. Rynki akcji odbijają po poniedziałkowej przecenie, chociaż w USA odnotowano pierwszy przypadek śmiertelny związany z Omikronem, a za ponad 70 proc. nowych zakażeń odpowiada już nowy wariant.

Kurs euro oscyluje podczas dzisiejszej sesji blisko bariery 1,13

Dla inwestorów ważniejsze jest jednak to, że Biały Dom nie widzi potrzeby wprowadzania surowych restrykcji. Powyżej poziomu 1,40 proc. powróciły rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji, co pokazuje, że za ich ostatni spadek był w większym stopniu spowodowany wzrostem zainteresowania bezpiecznym długiem, kosztem innych ryzykownych aktywów.Gigantyczną zmienność zaliczyła turecka lira, która wczoraj mocno zyskała po tym jak Bank Turcji wyraźnie interweniował na rynku, a prezydent Erdogan zapowiedział wdrożenie rozwiązań mających stabilizować lokalną walutę. Dzisiaj jednak TRY znów traci. W przestrzeni G-10 nie ma jednak słabszej waluty niż dolar. Najlepiej zachowują się waluty Antypodów, oraz funt.

Opublikowane zapiski z posiedzenia RBA pokazały, że decydenci pozostaną cierpliwi i nie będą się spieszyć z podwyżką stóp procentowych. Niemniej kolejne ograniczenia w skupie aktywów najpewniej będą przeprowadzone zgodnie z planem – decyzja powinna zapaść na posiedzeniu zaplanowanym na początek lutego. W przypadku funta uwagę zwracają coraz wyraźniejsze spekulacje w brytyjskiej prasie o buncie ministrów w rządzie premiera Johnsona przeciwko planom wprowadzenia lockdownu po Świętach.

W przypadku EURUSD pozostajemy wokół 1,13, a uwagę przykuwa wypowiedź wiceprezesa ECB, którego zdaniem podbicie inflacji może nie być tak przejściowe, jak wcześniej sądzono. Czy to sygnał osłabiający obóz gołębi pod przewodnictwem Christine Lagarde?

Co dalej? Rano poznaliśmy słaby odczyt indeksu konsumentów Gfk w Niemczech, który odzwierciedla narastający niepokój związany z potencjalnymi restrykcjami COVID.

Generalnie kalendarz publikacji będzie dzisiaj ubogi. Uwagę zwróci sprzedaż detaliczna w Kanadzie, a także ewentualne nowe informacje na temat rozmów administracji prezydenta Bidena z demokratycznym senatorem Manchinem, który kilka dni temu zapowiedział zablokowanie sztandarowego projektu infrastrukturalnego (Build Back Better).

Według doniesień, wczorajsze rozmowy wskazały jednak, że Manchin mógłby poprzeć ustawy na kwotę 1,8 bln USD zamiast 2,0 bln USD ustalanych wcześniej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda orlen | kurs franka sprzedaż | kernel akcje | kurs liry tureckiej do złotówki | akcje alior | azoty gpw | cena akcji lotos |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here