Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) powraca w rejon 1,1825 Rynek szuka pretekstów do lokalnej korekty ruchu z ostatnich dni – wzrostów na giełdach i osłabienia dolara. Informacje z koncernu Moderna na temat szczepionki na COVID nie były już takim zaskoczeniem, jak doniesienia z Pfizera z zeszłego poniedziałku – głównie dlatego, że wiele już zostało powiedziane wcześniej.

Efekt to widoczna w kolejnych godzinach próba rozegrania schematu kup plotki, sprzedaj fakty. Wsparciem dla pesymistów stały się słabe dane dotyczące aktywności w regionie Nowego Jorku – indeks NY FED Mfg. obniżył się w listopadzie do 6,3 pkt. z 10,5 pkt. przy spodziewanym jego wzroście do 13,8 pkt. To współgra z pojawiającymi się doniesieniami o wprowadzaniu kolejnych regionalnych ograniczeń także w innych stanach, czemu towarzyszy narastająca niepewność, co do warunków prowadzenia biznesu w krótkiej perspektywie.

Wykres dzienny EURUSD

Na wykresie EURUSD powróciliśmy w rejon 1,1825, ale kluczowe wsparcie można wyznaczyć przy 1,18. Dopiero złamanie tego poziomu będzie zapowiadać odwrócenie ostatniej sekwencji wzrostowej i będzie kontynuacją spadków rozpoczętych 9 listopada.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here