Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) powraca w okolice szczytu 1,1907Środa przynosi dalsze osłabienie dolara. Dane, jakie napłynęły dzisiaj z USA były mieszane. Uwagę zwraca mocne rozczarowanie po stronie ADP, który wskazał tylko na 160 tys. nowych etatów w lipcu wobec spodziewanych 1,5 mln, co może budzić pewien niepokój przed piątkową publikacją NFP.

Z drugiej strony już nieraz wskazania tej prywatnej firmy rozjeżdżały się ze stanem faktycznym prezentowanym przez Departament Pracy. Warto też pamiętać o wczorajszym wpisie Trumpa, którego zdaniem w piątek zobaczymy “mocne liczby”. Nie jest to wykluczone biorąc pod uwagę, że usługowy ISM za lipiec wypadł bardzo dobrze (58,1 pkt.), co w połączeniu z wcześniejszymi danymi z przemysłu pokazuje, że optymizm nie opuścił przedsiębiorców mimo nawrotu pandemii w USA w ostatnich tygodniach. Zresztą dane ISM zrównoważyły dzisiejsze ADP, dając rynkom akcji pretekst do kontynuacji wzrostów mimo obaw, co do szans na osiągniecie kompromisu politycznego przez Kongres, co do czwartego pakietu fiskalnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie EURUSD powrócił w okolice szczytu z 31 lipca przy 1,1907, chociaż widać dywergencje na wskaźnikach. Może być to sygnał, że potencjalne wybicie nowego szczytu nie będzie trwałe.

Wykres dzienny EURUSD

Lipcowe maksimum pobił natomiast AUDUSD, co pokazuje, że rynek kompletnie ignoruje wątek pandemii w Australii i pozostaje na fali globalnej spekulacji napędzanej przez pieniądz “drukowany” przez banki centralne.

Wykres dzienny AUDUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here