Naga MarketsCzerwcowy raport z rynku pracy USA pokazał wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 4,8 mln, dużo więcej niż sugerowała mediana prognoz (3,058 mln). Dodatkowo wzrost zatrudnienia w maju zrewidowano do 2,7 mln z 2,5 mln, choć łącznie z kwietniem rewizja wyniosła tylko 90 tys.

Spadek stopy bezrobocia

Stopa bezrobocia dalej spada, tym razem do 11,1 proc. z 13,3 proc. Lepsze od oczekiwań dane potwierdzają, że gospodarka w szybkim tempie odbudowuje się po zastoju spowodowanym lockdownem.

Kontrakt na indeks S&P500 skoczył 20 pkt po odczycie i w skali dnia rośnie o 1,3 proc. Na FX risk-on osłabia dolara – EUR/USD podskoczył do 1,1295, AUD/USD rośnie do 0,6940.

Dane o wynagrodzenia są do zignorowania, gdyż spadek średniej płacy godzinowej o 1,2 proc. m/m (prog. -0,7 proc.) wynika z przywracania słabiej opłacanych miejsc pracy.

Stopa partycypacji siły roboczej podniosła się do 61,5 proc. z 60,8 proc. w maju, sugerując, że coraz więcej Amerykanów raca do aktywnego poszukiwania pracy.

Z innych danych, w ubiegłym tygodniu przybyło 1,43 mln nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, podtrzymując trajektorie spadkową po 1,48 mln tydzień wcześniej. Nie zmalała liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku: 19,29 mln vs 19,231 mln tydzień wcześniej.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here