Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) podnosi się do 1,21, odbija również funt (GBP/USD)Analiza poranna – dobre nastroje na rynkach akcji. Europa zaczyna dzień w nastrojach lepszych niż kończyła dzień wczorajszy. To zasługa zwyżek w strefie azjatyckiej. Indeksy w Azji zyskują na wartości, a kilku przypadkach jest to wzrost o ponad 2 proc. Dziś do gry wracają Amerykanie, a zatem zmiany na rynku zyskają nieco większe znaczenie. Niemniej już teraz sytuacja kontraktu CFD na indeks DAX wydaje się być pozytywna.

EURUSD podnosi się do okolicy 1,2100

Po wczorajszej regularnej sesji znaczenie miało wyjście tegoż indeksu nad poziom 13800 pkt. Wprawdzie nie było to mocne wybicie, ale powolna wspinaczka, ale faktem była redukcja skali poprzedniego spadku. W trakcie ostatnich kilkunastu godzin sytuacja jeszcze się poprawiła, a kontrakt zyskał ok. 100 pkt. Podnoszą się również wartości kontraktów na indeksy amerykańskie. Co miałoby być powodem tej zwyżki. W serwisach przewija się wątek zbliżającej inauguracji Joe Bidena na kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, a tym samym zakończenie ery Donalda Trumpa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trudno to jednak uznać za poważny czynnik, skoro to nie jest żadna nowość. Rynek jednak wciąż znajduje się w trendzie wzrostowym, a zatem to ruch w górę jest tym domyślnym. Domyślnym, czyli takim, który nie wymaga specjalnych motywacji. Ostatnie faza spadku była zbyt mała, by mogła zagrozić tendencji choćby w krótkim terminie.

Kalendarz publikacji danych makroekonomicznych jest dziś słabo wypełniony. W gruncie rzeczy najciekawszą będzie zaplanowana na godzinę 11:00 publikacja wartości niemieckiego wskaźnika ZEW, co może odcisnąć niewielkie piętno na indeksie akcji, czy też notowaniach EUR. Po południu pojawią się dane z Kanady (listopadowa produkcja), ale to dane jedynie dla fanów notowań CAD.

Poprawa wycen na rynkach akcji to jedyna większa zmiana na rynkach w ostatnich godzinach. Na rynku ropy za to trwa bezruch. Cena WTI trzyma się okolicy 52 dolarów za baryłkę. Zejście pod wczorajsze minimum otworzyłoby drogę do większego ruchu spadkowego z celem przy 49.50. Cena złota także stoi w miejscu. Dokładnie w połowie przedziału 1820-1860 dolarów za uncję. Wyjście górą pozwoli na powrót scenariuszy pozytywnych.

Na rynku walutowym nieznacznie słabnie amerykański dolar. Dzięki temu podnosi się EURUSD do okolicy 1.2100. Figurę niżej znajduje się poziom wsparcia w postaci szczytu z początku września. Odbicie widać także na GBPUSD. Został osiągnięty poziom 1.3615, który jest pierwszym oporem. Podniósł się także poziom AUDUSD – do 0.7710. Na USDJPY ponownie mamy obronę wsparcia na 103.60. Kurs wrócił do 104.00, ale już na USDCAD ruch jest lekko spadkowy (zgodnie z ostatnią tendencją) do 1.2730.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here