Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryW czwartek inwestorzy wyraźnie próbują doszukiwać się pozytywów, odstawiając nieco na bok dotychczasowe, negatywne tematy. To powoduje, że dolar od rana pozostaje słabszy na wielu ustawieniach, a w cenie są bardziej ryzykowne aktywa. Przykład schematu, że szklanka może być do połowy pusta mamy zarówno w przypadku spekulacji wokół czwartego pakietu fiskalnego w USA (niby nic się nie zmieniło, choć rynek dostrzega, że strony zaczęły znów rozmawiać), ale i też negocjacji dotyczących nowej umowy handlowej UK-EU.

Dolar od rana pozostaje słabszy na wielu ustawieniach

Ranne doniesienia o tym, że rozmowy idą trudno, gdyż strony nie chcą odejść od swoich twardych punktów, oraz późniejszy wystrzał z armaty w wykonaniu Ursuli von der Leyen (szefowa KE nakazała Brytyjczykom porzucenie kontrowersyjnego Internal Market Bill) został zestawiony z plotkami od Brytyjczyków, jakoby rozmowy posuwały się jednak do przodu i zostały już zidentyfikowane warunki dla kompromisu dotyczącego pomocy publicznej.

Początkowo niezłe dane napłynęły z USA. Cotygodniowe bezrobocie wyniosło 837 tys. wniosków, wydatki konsumentów wzrosły w sierpniu o 1 proc. m/m, a inflacyjny wskaźnik PCE Core przyspieszył do 1,6 proc. r/r. Niemniej opublikowany o godz. 16:00 przemysłowy ISM za wrzesień wypadł już słabiej (55,4 pkt.), co może zapowiadać jesienne problemy w gospodarce.

Wykres dzienny EURUSD

Na układzie EURUSD niewiele zmieniło się od rana. Podjęta została próba wybicia ponad opór 1,1750, ale nie była udana. Dzienny oscylator RSI9 nadal przemawia za powrotem do zniżek. Aby tak sie jednak stało, dolar potrzebuje impulsu – raczej w postaci cofnięcia się indeksów na Wall Street.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here