Naga MarketsKurs euro, notowania EURPLNPublikowana dzisiaj większa niż zazwyczaj (za sprawą jutrzejszego Święta Dziękczynienia) paczka danych makro z USA nie wniosła wiele, choć uwagę zwraca dalszy wzrost zasiłków od bezrobotnych (778 tys. w mijającym tygodniu), czy też spadek dochodów o 0,7 proc. m/m – wspólny mianownik to wprowadzane w ostatnich tygodniach społeczne ograniczenia związane z pandemią.

Te dane to też ponaglenie rządzących do tego, aby prędzej zajęli się stosownym pakietem fiskalnym. Doniesienia sprzed kilku dni o tym, że Demokraci mogliby rozważyć poparcie tzw. małego pakietu Republikanów przygotowanego już jakiś czas temu przez Senat, oraz spekulacje o nominacji Janet Yellen na stanowisko Sekretarz Skarbu w nowej administracji USA, pozwalają jednak cieplej spojrzeć na ten temat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Być może kluczowy wątek dnia jest jeszcze przed nami – mowa o zapiskach z ostatniego posiedzenia FED, które mogą podbić “gołębie” oczekiwania rynku dotyczące potencjalnych posunięć na grudniowym posiedzeniu. Tą publikację poznamy dzisiaj o godz. 20:00. Jeżeli powyższe oczekiwania by się sprawdziły, to Wall Street szybko zakończyłaby obserwowaną w ostatnich godzinach korektę wczorajszych wzrostów, a dolar powróciłby do spadkowego trendu względem większości walut.

Na wykresie EURUSD widać podjętą dzisiaj próbę wybicia strefy 1,1900-1,1930, choć nie była udana. Nie widać jednak sygnałów, które mogłyby zapowiadać głębszą korektę, dominujący trend pozostaje wzrostowy. Tym samym wciąż bardziej prawdopodobny jest scenariusz ataku na 1,20 w kolejnych dniach.

EURUSD

Wykres dzienny EURUSD

Z kolei GBPUSD jest coraz bliżej wybicia poniedziałkowego szczytu przy 1,3396 w oczekiwaniu na umowę handlową regulującą relacje z UE po brexicie. I nie przeszkadzają w tym plotki, jakoby termin został po raz kolejny odłożony (tym razem do 1 grudnia).

GBPUSD

Wykres dzienny GBPUSD

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here