Naga MarketsKurs funta po danych PMIInwestorzy redukują ryzyko przed weekendem, co skutkuje cofnięciem na rynku akcji. Na FX USD przedłuża czwartkowe odbicie. Najmocniej traci NOK w obliczu korekty cen ropy naftowej.

Na FX USD przedłuża czwartkowe odbicie

Rynek akcji przycina tygodniowy rajd w ramach redukcji ryzyka przed weekendem. Schłodzenie klimatu zaczęło się jeszcze w czwartek w USA – S&P500 spadł o 0,56 proc., choć technologiczny Nasdaq wspiął się na nowy szczyt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba przypadków zachorowań na koronawirusa w USA wzrosła wczoraj o 60,6 tys., bijąc wcześniejszy rekord ze środy.

Wall Street negatywnie przyjęło program wyborczy kandydata na prezydenta Joe Bidena, który planuje podwyżkę podatku korporacyjnego do 28 proc.

Indeks giełdy w Szanghaju spada o 1,4 proc. i przerywa serię ośmiu sesji wzrostowych po tym, jak dwa wspierane przez państwo fundusze ogłosiły, że planuje upłynnić część aktywów.

Japoński Nikkei225 traci 0,7 proc., a koreański KOSPI spada o 0,9 proc. Kontrakt na S&P500 pogłębia spadki o 0,8 proc., a futures na DAX traci 0,3 proc.

Na rynku walutowym awersja do ryzyka przynosi odbicie USD. EUR/USD osuwa się do 1,1271 w obliczu potencjalnego zaostrzenia wojny handlowej. Bloomberg donosi, że Biały Dom planuje cła na warte 500-700 mln USD towary z Francji za opodatkowanie firm technologicznych.

Spośród walut G10 najmocniej do USD traci NOK (-0,6 proc.), a sprzedaż dodatkowo podsyca korekta na rynku ropy naftowej. Korekta na chińskiej giełdzie odbija się na AUD (-0,5 proc.).

Ropa WTI traci na pogorszeniu nastrojów. Obecnie testuje 39 USD/b wobec 41 USD/b w szczycie w czwartek.

Słabe nastroje wywierają presję na złotym – EUR/PLN wraca pod 4,48.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here