Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) oscyluje wokół poziomu 1,1762W nowy dzień rynek wchodzi ze starym sentymentem. Na FX trwa stabilizacja dolara, a handel na rynku akcji ma mieszany wydźwięk w związku z problemami funduszu inwestycyjnego. Nerwowo na rynku ropy naftowej, która oczekuje na decyzyjne posiedzenie OPEC+.

Kurs euro nie zmienił położenia względem poziomów odniesienia, stabilizacja dolara

Trwa wyprzedaż akcji w związku z obawami o potencjalne konsekwencje dla sektora finansowego, w związku z problemami funduszu hedgingowego. Handel na Wall Street kończył się spadkami zarówno S&P500 jak i Nasdaq100, które traciły odpowiednio 0,09 proc. i 0,60 proc. Nad kreskę wyszedł Dow Jones, którego notowania rosły o 0,30 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mieszany wydźwięk sesji amerykańskiej wywołał niepewność wśród inwestorów w Azji, choć większość benchmarków kończy dzień powyżej poziomów odniesienia. O 0,98 proc. rosną notowania Hang Seng, a Shanghai Composite zyskuje 0,35 proc. Targany problemami banku Nomura japoński Nikkei225 oscyluje wokół neutralnego poziomu.

Futures na niemiecki indeks giełdowy DAX30 zyskuje 0,15 proc., co zwiastuje pozytywny początek sesji europejskiej.

Na FX trwa stabilizacja dolara, który wspierany wyższymi rentownościami papierów skarbowych utrzymuje się w połowie stawki G10. O poranku rentowności 10-cio letnich obligacji amerykańskich znajdują się na poziomie 1,74 proc.

Wzrost rentowności napędzany jest przez pozytywne doniesienia z frontu walki z epidemią w USA. W poniedziałek władze stanu Nowy Jork ogłosiły, że wszyscy chętni 30-sto latkowie i osoby starszą będą się mogły szczepić od 30 marca. Oczekuje się, że 90 proc. dorosłych amerykanów dostanie możliwość wykonania szczepienia do 19 kwietnia.

Kurs EUR/USD niemal nie zmienił położenia względem poziomów odniesienia. Notowania głównej pary walutowej oscylują wokół poziomu 1,1762, a więc minimów z ubiegłego tygodnia.

Odbijają waluty surowcowe z aussie i kivi na czele. AUD/USD znajduje się na poziomie 0,7650, a NZD/USD wraca powyżej 0,7020. Po poniedziałkowej wyprzedaży odbija funt szterling z kursem GBP/USD w okolicy 1,3775.

Nerwowo na rynku ropy naftowej. Po wahaniach związanych z blokadą Kanału Sueskiego nadszedł czas na zajmowanie pozycji przed posiedzeniem OPEC+. Źródła agencji Reuters donoszą, że Arabia Saudyjska poprze przedłużenie limitów wydobycia na maj. Ropa naftowa nie potrafi skorzystać z informacji i we wtorek rano tanieje o 0,3 proc.

Bitcoin obronił zdobyty w poniedziałek poziom 57,5 tys. USD i utkwił w wąskim trendzie bocznym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | s&p 500 wykres | dax futures notowania | sp 500 index | dax prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here