Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryCzwartek rozpoczynamy w dobrych nastrojach po bardzo pozytywnym odczycie z rynku pracy w Australii. W lipcu, w największym kraju antypodów przybyło 114,7 tys. zatrudnionych. Odczyt przebił oczekiwania rynku ponad 3-krotnie i dał powody do optymizmu inwestorom.

Azjatyckie indeksy w większości zakończyły sesję nad kreską

Azjatyckie indeksy w większości zakończyły sesję nad kreską, kontynuując wzrostową sesję na Wall Street. Przedstawiciel ds. handlu w USA zapowiedział zmniejszenie ceł na niektóre produkty z Wielkiej Brytanii i Grecji, jednocześnie zapowiadając podniesienie taryf na wybrane produkty z Niemiec i Francji.

Na giełdach wciąż obserwujemy duży apetyt na ryzyko. Handel w Stanach Zjednoczonych zakończył się wzrostami wszystkich głównych benchmarków. Ponad 2 proc. wyżej zakończył sesję Nasdaq, a kontrakt na S&P500 rósł o 1,4 proc. Indeks Dow Jones na koniec dnia wzrósł o 1,05 proc. Azjatyckie indeksy w większości na zielono. Japoński Nikkei225 rósł prawie 2 proc., a Szanghai Composite niecałe 0,5 proc.

Przedłużające się negocjacje w sprawie pakietu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki ciążą dolarowi, który osłabia się w stosunku do wszystkich walut z koszyka G10, z wyjątkiem NZD. Speaker Pelosi, przyznała, że jej zdaniem Biały Dom nie ustąpi ze stanowiska odnośnie rozmiaru, a także celów pakietu. Kurs EUR/USD znajduje się najwyżej od początku tygodnia i oscyluje wokół 1,1806.

Na rynku surowców umacnia się ropa naftowa, którą popycha spadek w wielkości zapasów surowca w USA. Raport DoE potwierdził spadek wielkości zapasów o ponad 4,5 mln baryłek i dodał nadziei na odbicie po stronie popytowej. Notowaniem ropy ciąży zwiększenie wydobycia surowca przez kartel OPEC. Baryłka ropy WTI kosztuje 42,5 USD. Kurs ropy Brent rośnie o 1,7 proc., a za baryłkę surowca inwestorzy płacą 45,2 USD.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here