Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówW dobrych nastrojach zakończył się piątek. Donald Trump rozpoczął działania zmierzające do wprowadzenia części działań stymulacyjnych z pominięciem kongresu oraz senatu, gdzie obie partie nie potrafią dojść do porozumienia.

Tydzień na giełdach azjatyckich rozpoczął się w umiarkowanie optymistycznych nastrojach

Dobre, piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy dają oddech giełdowym inwestorom i powodują wzrost apetytu na ryzyko. Tydzień na giełdach azjatyckich rozpoczął się w umiarkowanie optymistycznych nastrojach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksy azjatyckie w większości na zielono. Szanghai Composite zyskiwał 0,8 proc., a Sensex blisko 1 proc. Handel w Japonii się nie odbywał, ze względu na święto narodowe. Pod kreską Hang Seng, który traci 0,15 proc.

Większość kursów walut G10 utrzymuje się na poziomach minimalnie wyższych od piątkowego zamknięcia. Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1790 z apetytem na przebicie 1,18.

W Australii widoczne są obawy o rozwój epidemii, co nie pomaga dolarowi australijskiemu. Optymizmu nie dodał także bank centralny Australii, który widzi nikłe szanse na szybkie odbicie australijskiej gospodarki. Pomimo to, AUD/USD umacnia się i wynosi 0,7168.

Wśród surowców wyraźnie umacnia się kurs ropy naftowej, który znajduje się 1,5 proc. wyżej od piątkowego zamknięcia. Paliwa do wzrostu ceny dodał koncern Saudi Aramco, który opublikował pozytywne dla rynku ropy prognozy popytu.

Cena miedzi znajduje się na miesięcznych minimach, a za tonę surowca inwestorzy płacą 6240 USD.

Ze wszystkich metali szlachetnych spadają jedynie notowania złota. Cena spot złota spada o 0,3 proc. Pozostałe metale znajdują się nad kreską, srebro zyskuje 1 proc., a platyna 1,3 proc.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here