W dobrych nastrojach zakończył się piątek. Donald Trump rozpoczął działania zmierzające do wprowadzenia części działań stymulacyjnych z pominięciem kongresu oraz senatu, gdzie obie partie nie potrafią dojść do porozumienia.
Tydzień na giełdach azjatyckich rozpoczął się w umiarkowanie optymistycznych nastrojach
Dobre, piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy dają oddech giełdowym inwestorom i powodują wzrost apetytu na ryzyko. Tydzień na giełdach azjatyckich rozpoczął się w umiarkowanie optymistycznych nastrojach.
Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksy azjatyckie w większości na zielono. Szanghai Composite zyskiwał 0,8 proc., a Sensex blisko 1 proc. Handel w Japonii się nie odbywał, ze względu na święto narodowe. Pod kreską Hang Seng, który traci 0,15 proc.
Większość kursów walut G10 utrzymuje się na poziomach minimalnie wyższych od piątkowego zamknięcia. Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1790 z apetytem na przebicie 1,18.
W Australii widoczne są obawy o rozwój epidemii, co nie pomaga dolarowi australijskiemu. Optymizmu nie dodał także bank centralny Australii, który widzi nikłe szanse na szybkie odbicie australijskiej gospodarki. Pomimo to, AUD/USD umacnia się i wynosi 0,7168.
Wśród surowców wyraźnie umacnia się kurs ropy naftowej, który znajduje się 1,5 proc. wyżej od piątkowego zamknięcia. Paliwa do wzrostu ceny dodał koncern Saudi Aramco, który opublikował pozytywne dla rynku ropy prognozy popytu.
Cena miedzi znajduje się na miesięcznych minimach, a za tonę surowca inwestorzy płacą 6240 USD.
Ze wszystkich metali szlachetnych spadają jedynie notowania złota. Cena spot złota spada o 0,3 proc. Pozostałe metale znajdują się nad kreską, srebro zyskuje 1 proc., a platyna 1,3 proc.
Warto przeczytać również:
- Kurs dolara (USD) wobec problemów w postaci powolnych prac administracji Trumpa dot. kolejnego programu wsparcia.
- Kurs euro (EUR/USD) notuje lekkie podbicie do okolic 1,17979 USD
- Euro wspierane przez pakiet fiskalny, dolar pod presją. EUR/USD z celem na 1,23