Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryPoczątek bieżącego tygodnia był słaby dla amerykańskiego dolara, jednak już dzisiaj waluta Stanów Zjednoczonych z powrotem staje się atrakcyjna dla inwestorów. Indeks amerykańskiego dolara powrócił ponad poziom 97 pkt., nadrabiając większość spadków z wczoraj.

Kurs eurodolara osuwa się do okolic 1,1260

Odwrót notowań w dół jest widoczny m.in. na kursie eurodolara, który osuwa się do okolic 1,1260, znosząc niemal całą wczorajszą zwyżkę. Sama siła dolara ma tu znaczenie, jednak zniżkę wspierają także rozczarowujące informacje dotyczące niemieckiego przemysłu. Tak czy inaczej, w średnioterminowym ujęciu notowania EUR/USD poruszają się w zasadzie w trendzie bocznym, oscylując w okolicach 1,12-1,14.

Dzisiaj słabiej radzi sobie także australijski dolar. Notowania AUD/USD spadają z kilku przyczyn. Po pierwsze, wzrost awersji do ryzyka wspiera amerykańską walutę. Po drugie, RBA utrzymał stopy procentowe w Australii na rekordowo niskim poziomie. Po trzecie, nowa fala restrykcji powiązanych z koronawirusem została wprowadzona w Melbourne, czyli drugim co do wielkości miastem Australii.

Notowania FUSD – dane dzienne
Notowania EUR/USD – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here