Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) opada do 1,1850. Ropa WTI spadła pod 40 USD/bUSD odbija, a na rynku akcji widać spadki w reakcji na doniesienia FBI, że Rosja i Iran podjęły próby ingerowania w wybory prezydenckie w USA. Dalej nie ma porozumienia fiskalnego, choć różnice zdań się zawężają. Ropa WTI wraca pod 40 USD/b.

Obawy o zakłócenie przebiegu wyborów w USA. Azjatyckie indeksy tracą

Dyrektor FBI Ratcliffe powiedział, że informacje o rejestracji wyborców zostały uzyskane przez Iran i oddzielnie przez Rosję. Uzyskane informacje były publicznie dostępne i nie doszło do włamania, wynika z doniesień anonimowego urzędnika USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obawy o zakłócenie przebiegu wyborów wprowadziły nerwowość na rynki finansowe. Nie pomaga też fakt, z wciąż nie osiągnięto porozumienia fiskalnego. Dla inwestorów staje się coraz bardziej jasne, że legislacja nie zostanie uchwalona przed wyborami.

Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i sekretarz skarbu Steven Mnuchin poczynili postępy w swoich ostatnich rozmowach i będą kontynuować negocjacje w czwartek, mimo że przegłosowanie porozumienia w Senacie jest niepewne.

Japoński Nikkei25 spada dziś o 0,5 proc., chiński Shanghai Composite traci 0,5 proc, a koreański KOSPI dołuje o 0,8 proc.

Wczoraj po rozhuśtanej sesji S&P500 spadł o 0,22 proc., a dziś futures na indeks dokłada kolejne 0,6 proc.

Kursy walut: kurs funta (GBP/USD) łapie optymizm

Na rynku walutowym odbija USD, choć zmiany są nieznaczne – mniej niż 0,25 proc. Ochłodzenie klimatu inwestycyjnego najmocniej uderza w AUD i SEK.

EUR/USD opadł do 1,1850. GBP/USD pozostał ponad 1,31, gdzie trafił wczoraj na świeżym optymizmie wokół brexitu.

EUR/PLN zaczyna dzień tuż pod 4,58 przy obecnej presji związanej z obawami o skale drugiej fali pandemii w Polsce wykraczającą poza możliwości systemu zdrowotnego.

Ropa naftowa WTI spadła pod 40 USD/b po tym, jak wczoraj raport DoE wskazał na nieoczekiwany wzrost zapasów benzyny w USA, co zasugerowało pogarszające się perspektywy popytu na paliwo w miarę wzrostu liczby przypadków koronawirusa.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here