Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) odrabia straty. Złoto oddala się od szczytów Bank centralny Australii utrzymuje stopę procentową na niezmienionym poziomie. Jednocześnie władze monetarne przewidują wyboistą drogę do odbudowy gospodarki. W powrocie na ścieżkę wzrostu nie pomaga lockdown drugiego pod względem zaludnienia stanu w Australii-stanu Victoria.

Nasdaq kończy sesję blisko rekordów. Sesja azjatycka kontynuuje wzrosty z Wall Street

Sesja w Azji kończy się na plusie. Powiew optymizmu napłynął z Wall Street, gdzie pozytywne odczyty wskaźników koniunktury wywindowały NASDAQ blisko historycznych szczytów. Speaker izby reprezentantów Pelosi wyraziła nadzieję na zbliżenie się do kompromisu w sprawie pakiety stymulacyjnego jeszcze w tym tygodniu. Sekretarz stany Mike Pompeo zasygnalizował, że zdaniem Białego Domu, Chińska Partia Komunistyczna prowadzi operację szpiegowską na terenie USA.

W USA indeksy na zielono, kontrakt na S&P500 rósł w trakcie sesji 0,7 proc., a futures na Dow Jones 0,9 proc. Blisko rekordów zakończył sesję NASDAQ, który w poniedziałek zyskiwał ponad 1,5 proc. Giełdy azjatyckie kontynuowały wzrosty zapoczątkowane na Wall Street. Japoński Nikkei225 rósł 1,8 proc., Szanghai Composite 0,1 proc.

Kursy walut: kurs dolara australijskiego (AUD/USD) pozostaje w konsolidacji

Na rynku walutowym widoczne osłabienie dolara. EUR/USD odrabia poniesione przed weekendem straty i zyskuje 0,5 proc. Obecnie kurs wynosi 1,1767. Po decyzji o utrzymaniu stopy procentowej na tym samym poziomie, AUD/USD pozostaje w konsolidacji na poziomie około 0,7125.

Wśród surowców, po wczorajszym umocnieniu najwięcej traci cena ropy naftowej. Poluzowanie restrykcji w wydobyciu w krajach kartelu OPEC+ powoduje obawy o nadpodaż surowca. Cena ropy WTI wynosi 40,7 USD za baryłkę, a ropy Brent 43,8 USD. Nieznacznie zyskuje cena srebra, złoto na rynku spotowym oddala się od szczytów. Obecnie cena uncji metalu kosztuje 1974 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here