Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryŚrodowy rajd Wall Street nie znajduje kontynuacji na azjatyckiej sesji. Apetyt na ryzyko przygasa przy odliczaniu godzin do przemówienia prezesa Fed. Na FX stabilnie po wczorajszej presji na sprzedaż USD… i walut CEE. Ropa pozostaje mocna w oczekiwaniu na huragan Laura.

Kurs ropy pozostaje mocny

W środę wzrosty ryzykownych aktywów zdominowały popołudniowy handel z nowymi rekordami indeksów na Wall Street (S&P500 +1,02 proc. do 3478).

Te artykuły również Cię zainteresują
Rajdowi pomogły pozytywne nagłówki na temat relacji USA-Chiny – pojawiły się doniesienia, że Chiny poszły na ustępstwa, potencjalnie umożliwiając amerykańskim organom regulacyjnym przeprowadzanie audytów niektórych chińskich spółek. Lepsze od prognoz odczyty zamówień na dobra trwałe i kapitałowe w USA również nie zaszkodziły apetytowi na ryzyko.

Jednak Azja zaczęła dzień w mieszanych nastrojach i niezdecydowanie utrzymuje się do zamknięcia. Japoński Nikkei225 traci 0,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,4 proc., a koreański KOSPI jest niżej o 0,9 proc.

Niezdecydowanie może być związane z niepewnością wydźwięku przemówienia prezesa Fed Powella dziś po południu, gdzie mogą pojawić się wzmianki determinujące przyszły kształt strategii banku centralnego.

Na rynku walutowym ostatnie godziny nie przynoszą większych zmian. DXY jest na 92,91, mniej więcej w tym samym miejscu, co 24 godziny temu, choć po drodze dolar zaliczył ostry skok do góry, który do końca dnia został zgaszony.

EUR/USD odbiło do środowych dołów na 1,1784 i wróciło ponad 1,1820. USD/JPY bez zmian siedzi tuż nad 106. Mocny jest funt na 1,3204 USD.

Wczoraj zaskakująca presja dotknęła waluty regionu Europy Środkowowschodniej, uderzając w HUF, PLN i CZK. EUR/PLN podszedł pod 4,43, wrócił do 4,40, a dziś rano odbija od 4,42. Podejrzenie pada na przetasowania związane z końcem miesiąca i niską płynność.

Ropa WTI pozostaje wysoko przy 43,40 USD/b, czekając na huragan Laura, który zmierza w kierunku Teksasu i Luizjany. Kategoria Huraganu została podwyższona do 4 z możliwością przeniesienia do kategorii 5. Potencjalne uszkodzenia spowodowane wiatrem są głównym problemem dla instalacji naftowych.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here