Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) odbija od oporu, funt (GBP/USD) z nowym rekordemW grupie G-10 najlepiej radzi sobie funt (kurs GBPUSD zbliżył się w okolice 1,41), którego wsparła wczorajsza publikacja mapy odmrażania gospodarki przez premiera Borisa Johnsona. Stabilne pozostaje euro, chociaż EURUSD nie zdołał trwale wybić oporu przy 1,2176. Wspólna waluta może jednak dzisiaj dostać wsparcie z Niemiec

Kurs euro (EUR/USD) – odbicie od oporu przy 1,2176

Próba naruszenia tego ważnego ze średnioterminowego punktu widzenia oporu na EURUSD zakończyła się niepowodzeniem. Wybicie do 1,2178 było dość krótkie i notowania szybko zostały sprowadzone niżej. Niemniej pozytywny jest sam fakt, że do tego doszło, gdyż pokazuje, że rynek będzie chciał wykorzystywać okazje do wyjścia wyżej. Dzisiaj uwagę zwrócą dane nt. styczniowej inflacji HICP w strefie euro, potencjalne doniesienia nt. odmrażania niemieckiej gospodarki, a także popołudniowe zeznania Jerome Powella w Senacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wsparciem jest rejon 1,2135. Układ dziennego oscylatora RSI9 pozostaje pozytywny dając szanse na kontynuację wzrostów w kolejnych dniach.

Wykres dzienny EUR/USD

Kurs funta (GBP/USD) – rekordy bez większej korekty

Rynek funta powiela schemat z ostatnich dni, a liczba chętnych do podłączenia się do tego ruchu jest wciąż duża, co w zasadzie redukuje możliwość pojawienia się większej korekty. Po złamaniu przez GBPUSD bariery 1,40, ten poziom stał się mocnym wsparciem. Opory można ulokować przy 1,4250-1,4350, gdzie mamy strefę szczytów z 2018 r.

Dzisiaj rano wsparciem dla funta okazały się lepsze dane z rynku pracy, w styczniu mimo lockdownu liczba wniosków od bezrobotnych spadła o 20 tys. Zresztą, nawet gdyby było gorsze, to zostałoby to szybko przykryte przez oczekiwania związane z odmrażaniem gospodarki (według zaprezentowanego wczoraj 4 etapowego planu ma ono mieć miejsce do końca czerwca).

Wykres dzienny GBP/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Dla Pana funt po 1.24 był wysoko i z brakiem perspektyw do wzrostu: bo umowa z unią słaba, bo ryzyko ujemnych stóp %, bo zadłużenie UK jest duże, bo nawet jeśli dolar będzie spadać to funt na tym nie zyska, bo druga fala covidu, itd. Ludzie jak Pan nie powinni doradzać innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here