Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) odbija i oscyluje wokół 1,1723. Cena ropy WTI rośnie o 0,8 proc.Środa rozpoczyna się w raczej niedźwiedzich nastrojach. Indeksy w Azji zniżkują, po słabej końcówce handlu na Wall Street. Lider większości w amerykańskim senacie, McConnel zdementował nadzieje na szybki kompromis w sprawie stymulacji. Ze Stanów Zjednoczonych płynął głosy, że skoro Donald Trump wprowadził najważniejsze postulaty w życie, to przyjęcie całego pakietu nie musi odbyć się w błyskawicznym tempie. Kandydat na prezydenta Joe Biden wybrał swojego potencjalnego wiceprezydenta. Razem z Bidenem do wyścigu o Biały Dom staje senator Kama Harris, była prokurator generalna stanu Kalifornia.

Główne giełdy notują spadki. Tąpnięcie na rynku metali szlachetnych

Na giełdach zarówno w Azji jak i USA obserwujemy spadki, po tym jak prace nad stymulacją fiskalną się przeciągają. Wszystkie indeksy w USA zakończyły dzień pod kreską. Dow Jones tracił 0,4 proc, a S&P500 0,8 proc. Najsilniej spadały notowania Nasdaq. Indeks technologiczny przeceniany był aż o 1,7 proc. Silnie zniżkowały kursy Apple i Tesli w związku z tarciami wokół firm technologicznych na linii Pekin-Waszyngton. Główne indeksy w Azji z mieszanymi wynikami. Szanghai Composite zniżkuje o ponad 2 proc, a japoński Nikkei kończy dzień nad kreską i rośnie o 0,2 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
We wtorek obserwowaliśmy tąpnięcie na rynku metali szlachetnych. Cena spot złota spadła o prawie 8 proc. i pierwszy raz od prawie miesiąca znalazła się poniżej 1900 USD za uncję. Blisko 20 proc. przecena dotknęła srebra, którego cena spot oscyluje wokół 24 USD i znajduje się najniżej od początku miesiąca.

Lepiej radzą sobie surowce energetyczne. Raport API wskazuje na spadek zapasów ropy naftowej, a także jej destylatów, co popycha notowania surowca do góry. Cena ropy WTI rośnie o 0,8 proc. podczas środowego handlu i odrabia wczorajsze straty. Za baryłkę surowca inwestorzy muszą zapłacić 41.8 USD. Po południu co tygodniowy raport DoE o wielkości zapasów ropy w USA.

Na rynku walutowym o blisko 1 proc. tanieje NZD, po tym jak bank centralny ogłosił zwiększenie programu skupu aktywów do 100 mld NZD (poprzednio 60 mld NZD). Stopy procentowe w drugim największym kraju antypodów pozostały niezmienione. Dolar oddaje część wczorajszych zysków. Kurs EUR/USD odbija się po spadkach i oscyluje wokół 1,1723.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here