Naga Marketsmajątek milion dollarsRynki w Azji i futures w USA zyskują po weekendzie przy uwadze skupionej na dowodach globalnego ożywienia. Ale liczba przypadków zachorowań na COVID-19 nie przestaje rosnąć. Na FX USD i JPY tracą na wzroście apetytu na ryzyko.

Liczba zachorowań na Covid-19 nie przestaje rosnąć

Trudno przypisać konkretny powód dla poprawy nastrojów. Wydaje się, że lepsze dane z ostatnich dni (PMI/ISM, NFP) budują narrację przyspieszającego ożywienia globalnego, a w temacie COVID-19 raporty po weekendzie nie są przerażające.

Według WHO na koniec weekendu liczba potwierdzonych przypadków na świecie zrosła o ponad 200 tys. przy średniej za poprzednie 7 dni na 180,1 tys. Amerykańska CDC poinformowała o 52,2 tys. przypadków i 271 zgonach.

Hiszpania wprowadza lokalny lockdown obejmujący 250 tys. mieszkańców. Indie doganiają Rosję, by objąć trzecie miejsce najwyższej liczby stwierdzonych przypadków.

Mimo to klimat inwestycyjny pozostaje dobry. Chiński Shanghai Composite rośnie o 4,8 proc., japoński Nikkei225 zyskuje 1,8 proc., a koreański KOSPI rośnie o 1,6 proc.

Futures na S&P500 zyskuje 1,1 proc., a kontrakt na niemiecki DAX wzrasta o 2 proc.
Na rynku walutowym risk-on przynosi wyprowadzkę kapitału z bezpiecznych USD i JPY. Najlepiej radzą sobie NOK i SEK.

EUR/USD odbija do 1,1290, GBP/USD wraca pod 1,25, a AUD/USD rośnie do 0,6970.
EUR/PLN jest stabilny powyżej 4,46.

Lepsze nastroje na początku tygodnia pomagają cenom ropy – WTI jest dziś wyżej o 0,9 proc. i wychodzi ponad 40,5 USD/b.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here