Naga MarketsTo był świetny dzień dla globalnych rynków akcji, ponieważ ożywienie na chińskich giełdach rozprzestrzeniło się na cały świat. Artykuł na pierwszej stronie w China Securities Journal był wsparciem dla akcji i sugerował, że dobrze byłoby stworzyć pozytywny wizerunek w stosunku do krajowej gospodarki, aby odwrócić uwagę od negatywów związanych z ogólną blokadą. Niektórzy odebrali artykuł jako znak, że władze Pekinu sygnalizują jego obywatelom, że nadszedł czas na podniesienie morale.

Ożywienie na chińskich giełdach rozprzestrzeniło się na cały świat

Redakcja dobrze wykonała swoją pracę, ponieważ CSI 300 wzrósł ponad 5%, osiągając poziom ostatnio obserwowany w 2015 roku. Pamiętajmy, że wzrosty, które obserwowaliśmy na S&P 500 w zeszłym miesiącu, nie przełamały poziomów sprzed pandemii.

Wzrosty w Chinach w poniedziałek zagłuszyły obawy dotyczące kryzysu zdrowotnego, dlatego europejskie i amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały przyzwoity ruch w górę. Stany w USA takie jak Georgia, Arizona, Floryda i Teksas, nadal notują wysoki poziom zachorowań, to jednak nie wpłynęło na pogorszenie nastroju.

NASDAQ 100 zamknął się powyżej poziomu 10,600, co jest rekordem dla tego indeksu. Giganci technologiczni tacy jak Netflix, Amazon i Apple, ustanawiają nowe rekordy wszechczasów. Ogromny sukces sektora technologii był głównym tematem ostatnich kilku miesięcy.

Giełdy w Chinach kontynentalnych bazowały na wczorajszych wzrostach, ale ruch w górę był dziś bardziej opanowany. Rynek w Hongkongu utracił większość wcześniejszych zysków i teraz jest po prostu “na plusie” od początku sesji.

W centrum uwagi znajduje się Australia, ponieważ jej bank centralny utrzymał stopy na poziomie 0,25%, zgodnie z prognozami. Mówi się, że stan Victoria może chcieć ponownie wprowadzić czterotygodniową kwarantannę w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa.

Rynek akcji w USA pozostał zamknięty w piątek, ponieważ był to dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego dane za czerwiec zostały ogłoszone wczoraj. Ostateczny raport PMI dla usług wyniósł 47,9, co stanowi niewielką poprawę w stosunku do wcześniejszego odczytu 46,7.

Zaktualizowana wartość była poprawą w stosunku do 37,5% opublikowanych w maju. Nieprodukcyjny ISM podskoczył do trzymiesięcznego maksimum 57,1. Odczyty z USA przysłoniły duże odbicia odczytów usług w Chinach i Europie – raporty te zostały opublikowane w piątek.

Indeks dolara amerykańskiego przeszedł wczoraj wyprzedaż, gdy inwestorzy nastawili się na większe ryzyko. W ubiegły czwartek dolar umocnił się dzięki znacznie lepszemu niż przewidywano raportowi o zatrudnieniu poza rolnictwem oraz spadkowi stopy bezrobocia w USA. Patrząc wstecz, ruch w górę nie był jednak tak duży, biorąc pod uwagę siłę raportu, co sugeruje, że nie ma dużego apetytu na dolara.

Wczoraj metale zyskały na wartości. Ponieważ są notowane w dolarach amerykańskich, spadek jego kursu sprawił, że towary były stosunkowo tańsze. Zadziałały również pozytywne nastroje z Chin, ponieważ kraj ten jest głównym importerem minerałów. Miedź, platyna, srebro i pallad przyniosły przyzwoite zyski. Wzrost złota był skromniejszy.

Program pożyczek Fedu Main Street już działa. Powstał on w celu zapewnienia finansowania przedsiębiorstwom, które przechodziły trudności oraz dla utrzymania przepływu środków w gospodarce. Nie tak dawno temu amerykański bank centralny zmienił kryteria udzielania pożyczek, aby szersza grupa firm mogła sięgnąć po fundusze. W nadchodzących tygodniach inwestorzy będą zainteresowani danymi, ile firm skorzystało z programu.

Raport indeksu cen domów Halifax za czerwiec ma wynieść -0,6% miesięcznie i zostanie opublikowany o 9:30.

Raport US JOLTS zostanie ogłoszony o 16:00, a ekonomiści spodziewają się 4,85 miliona. Byłby to spadek z 5,04 miliona w kwietniu.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

Kursy walut: dolar, funt, euro i jen

EUR/USD – od początku maja poruszamy się w trendzie wzrostowym, jednak w ostatnim czasie para notowała trend boczny. Jeśli kurs utrzyma się powyżej 1,1168, możliwym celem jest 1,1495. Przełamanie poniżej 1,1168 może otworzyć drogę na 1,1038, gdzie znajduje się 200 dniowa MA.

GBP/USD – przez ponad trzy tygodnie kurs znajdował się w trendzie spadkowym i jeżeli niedźwiedzie utrzymają przewagę, możliwym celem jest 1,2163. Wzrosty z tego miejsca mogą dotrzeć do 1,2683, gdzie znajduje się 200-dniowa MA.

EUR/GBP – Obserwujemy trend wzrostowy od ponad dwóch miesięcy i jeżeli kurs utrzyma się powyżej 0,9000, możliwy celem jest 0,9239. Spadek może dotrzeć do wsparcia przy 0,8924, gdzie znajduje się 50-dniowa MA.

USD/JPY – para notowała spadki przez ostatni miesiąc. Wsparcie znajduje się w okolicy 106,00. Odreagowanie może doprowadzić kurs do opoty przy 108,38, gdzie znajduje się 200-dniowa MA.

Kurs euro (EUR/USD) oczekuje umocnienia dolara, DAX z gorszymi nastrojami, złoto na bezpiecznej przystani

Germany 30 – gorsze nastroje na europejskich parkietach są dziś zbieżne z sentymentem wśród klientów CMC Markets. 59% posiadaczy pozycji na kontraktach CFD na DAX oczekuje spadków, a wartość pozycji krótkich stanowi 58% wartości wszystkich pozycji na tym instrumencie.

Złoto – status bezpiecznej przystani, a tym samym oczekiwania wzrostowe wobec złota, pozostają niezmienione od tygodni. 66% pozycji na tym metalu stanowią pozycje długie, których wartość wynosi 62%.

EUR/USD –spadkowe nastawienie wobec pary EUR/USD w ostatnich godzinach dodatkowo się pogłębiło. Spadków na tej parze, czyli tym samym umocnienia dolara względem euro, oczekuje w tym momencie 59% klientów CMC Markets, a po siedmioprocentowym wzroście wartości pozycji krótkich, stanowią one obecnie 77%.

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

David Madden (Analityk Rynkowy CMC Markets UK)

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here