Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) obronił opór na wysokości 1,2175W ostatnich dniach na szczególne znaczenie zasługuje cena 1.2175. Wyhamowanie, jakie ma tutaj miejsce, można obserwować także na wykresie dziennym. Świadczy to o dużej determinacji podaży, co przekłada się na trzecią nieudaną próbę przełamanie tego oporu.

Kurs euro tuż pod poziomem 1,22 wyznaczył kluczowe opór

Jeżeli czerwoną linię potraktujemy jako strefę sięgająca równej wartości 1.2200, to inwestorzy analizujący interwał W1 odczytają to, jako kluczowy opór wyższego rzędu. Jak dotąd nie przyniosło to znaczącej przeceny wspólnej waluty europejskiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najbliższe wsparcie to cena 1.2130. Dopiero jej pokonanie, dałoby szanse posiadaczom krótkich pozycji na głębsze spojrzenie na południe.

Bardzo ciekawie wygląda klaster cenowy 1.1960. Powstał on na bazie dwóch mierzeń kontratakujących, ale zaczepionych na różnych dołkach. W jednym przypadku wykorzystany jest współczynnik 50%, w drugim 38.2%.

Trendowa średnia krocząca MA50 nie została jeszcze przełamana przez wykres ceny, co należy zapisać na plus dla aprecjacji Euro. Za to MACD i RSI już tak optymistycznie nie wyglądają. Szczególnie ten  pierwszy wskaźnik mocno zbliżył się do linii zero. Po jej przełamaniu trudno będzie doszukać się innego scenariusza niż ten spadkowy.

Jeżeli zielona strefa wytrzyma, to po przełamaniu oporu 1.2200, kolejny przystanek może być dwie figury wyżej, czyli na maksimach z 2018 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here