Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraDzisiejsza sesja przynosi kolejne ciosy na rynku amerykańskiego dolara. Presja na spadek wartości tej waluty cały czas się utrzymuje, a notowania indeksu dolara (FUSD) spadły już do okolic tegorocznych minimów, czyli rejonu 92,50 pkt.

Dolar sięgnął 5,5-letnich minimów w relacji do szwajcarskiego franka

Tym samym, dolar sięgnął 5,5-letnich minimów w relacji do szwajcarskiego franka, jak również znalazł się na 5-miesięcznym minimum względem chińskiego juana. W przypadku kursu EUR/USD, na razie zwyżka sięgnęła okolic 1,1888, co oznacza już rejon tegorocznych maksimów, umiejscowionych tuż powyżej poziomu 1,19.

Presja podażowa na wykresie notowań dolara wynika z kilku różnych czynników. Relatywnie słabe dane makroekonomiczne w USA, spadające rentowności amerykańskich papierów skarbowych czy też pojawiające się na globalnym rynku nastawienie risk-on – to wszystko negatywnie uderzało w dolara w ostatnim czasie.

W bieżącym tygodniu głównym tematem na rynkach walutowych jest jednak środowa publikacja minutes z posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku, która rzuci więcej światła na dalszą politykę monetarną prowadzoną przez Fed.

W obliczu wyjątkowo trudnej sytuacji gospodarczej w USA, Fed prawdopodobnie będzie się skupiał na ultraluźnej polityce gospodarczej, co sprzyja scenariuszowi słabego dolara.

Notowania FUSD – dane dzienne
Notowania EUR/USD – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here