Naga Marketskurs euro, notowania EURPo ośmiu tygodniach nieprzerwanych tygodniowych zwyżek kursu eurodolara, bieżący tydzień ma dużą szansę przynieść zniżkę. Wartość EUR/USD dzisiaj rano spada, docierając już z powrotem do okolic 1,18. Niemniej, dalsza część sesji może przynosić jeszcze zwroty akcji, więc scenariusz tygodniowej zniżki – chociaż najbardziej prawdopodobny – nie jest przesądzony.

Dzisiejsza sesja na rynkach walutowych upływa przede wszystkim pod znakiem publikacji wstępnych indeksów PMI dla przemysłu i dla usług za sierpień. Japoński odczyt indeksu PMI pobił oczekiwania, ale już dane w Europie były niejednoznaczne.

Indeksy PMI dla przemysłu i usług całej strefy euro okazały się gorsze od oczekiwań, ale sytuacja różniła się w zależności od kraju – najbardziej rozczarowały dane we Francji, podczas gdy te z Niemiec były lepsze od oczekiwań. Tymczasem w Wielkiej Brytanii także mieliśmy do czynienia z lepszym od spodziewanego odczytem indeksu PMI, zarówno dla przemysłu, jak i dla usług.

Spadek kursu eurodolara po publikacji danych w Europie świadczy o tym, że inwestorzy przypomnieli sobie, że nie tylko Stany Zjednoczone mają problemy gospodarcze. Na pewno jednak sytuacja w Europie mimo wszystko jest lepsza niż ta w USA – to właśnie w amerykańską gospodarkę pandemia uderzyła najdobitniej, a liczba nowych zachorowań i zgonów w USA pozostaje wysoka. Na Starym Kontynencie również daleko jest do spokoju, ale sytuacja jest w większym stopniu opanowana.

W drugiej połowie sesji uwaga inwestorów najprawdopodobniej znów przerzuci się jednak na USA, ponieważ tam także zostaną opublikowane w późniejszych godzinach wstępne odczyty indeksów PMI dla usług i przemysłu.

Pojawią się także dane dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym. W przypadku wszystkich wymienionych danych, oczekiwane jest polepszenie odczytów w relacji do danych lipcowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here