Naga MarketsWakacje są tylko raz do roku, a jesień bywa ponura – oczywiste prawdy zderzyły się wczoraj z oczekiwaniami części inwestorów, którzy zostali “nauczeni” w ostatnich miesiącach jednego schematu – FED daje paliwo i argumenty do bardziej ryzykownych rozegrań. Sygnały, jakie napłynęły wczoraj nie były jednak czymś zaskakującym, czy szokującym – decydenci w FED nie stali się nagle “jastrzębiami” – po prostu uznali, że w Jackson Hole Jerome Powell kupił sobie nieco czasu.

W amerykańskich mediach mamy coraz więcej dyskusji wokół szczepionki na COVID-19

Będzie on mu potrzebny do wypracowania nowej strategii komunikacji z rynkami (tzw. forward guidance), którą zobaczymy w nadchodzących miesiącach. A przy braku jednego głównego tematu znaczenia zaczynają nabierać różne inne wątki, które razem nasilają tylko niepewność.

W amerykańskich mediach mamy coraz więcej dyskusji wokół szczepionki na COVID-19, gdzie z jednej strony mamy “wyborcze bajki” Trumpa, jakoby do końca roku udało się zaszczepić co najmniej 100 mln Amerykanów, a wypowiedzi szefów CDC, czy też NIH o tym, że efekty będzie widać nie wcześniej, niż w przyszłe wakacje. Otwartym wątkiem są też relacje amerykańsko-chińskie w kontekście zbliżających się wyborów. Testem, jak może wyglądać taktyka Trumpa, może być jego decyzja ws. TikToka.

1,1750, jakie wyznaczają minima z 21 sierpnia i 9 września. Jeszcze wczoraj wieczorem została złamana bariera 1,18. Słabość EURUSD z ostatnich dwóch dni została, zatem potwierdzona. Euro zaszkodziły słabsze nastroje na rynkach, które zwyczajowo premiują USD i waluty należące do tzw. bezpiecznych przystani.

Wykres dzienny EURUSD

Na fali trybu risk-off na rynkach notowania EURUSD zeszły dzisiaj nad ranem poniżej ważnego wsparcia przy Od rana obserwujemy jednak wyciąganie EURUSD w górę, co doprowadziło do wyraźnego powrotu ponad poziom 1,1750. Opór to teraz rejon 1,18 i jego naruszenie może już nie być oczywiste.

Zwróćmy uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich trzech dni EURUSD spadał głównie podczas sesji amerykańskiej. Dzienny oscylator RSI9 daje sygnały mogące świadczyć o rosnącej sile tych, którzy zakładają dalsze spadki na tej parze walutowej.

Decyzję Banku Anglii poznamy o godz. 13:00. Czy są możliwe “gołębie” zaskoczenia? Niewykluczone, biorąc pod uwagę rosnące ryzyko związane z Brexitem. Niemniej bardziej w języku komunikatu, niż faktycznych działaniach już teraz. To może wpłynąć na funta, który wczoraj podbił w górę po doniesieniach, że rząd rozważa ujęcie poprawki Neill’a w kontrowersyjnym dokumencie Internal Market Bill.

Zakłada ona, że kluczowe zmiany (wokół Irlandii Północnej) będą musiały uzyskać uprzednią akceptację parlamentu. To zrodziło nadzieje, że IMB będzie rozmiękczany pod zewnętrzną presją. Niemniej nadzieje, że uda się tym “udobruchać” Unię Europejską, mogą być dość płonne…

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here