Naga Markets



Kurs euro (EUR/USD) nieznacznie w dół po Ifo. Dolar czeka na informacje z senatu USANa początku tygodnia kontrakty terminowe na S&P 500 zyskują, a kurs dolara traci obniża się. Jednak ten apetyt na ryzyko może zostać ponownie wystawiony na próbę przez wydarzenia polityczne, gdzie w centrum uwagi znajdą się działania amerykańskiego senatu w zakresie przyspieszenia prac nad pakietem stymulacyjnym, uważają analitycy ING.

  • Kurs dolara nieznacznie traci na początku nowego tygodnia, kurs euro reaguje natomiast na niemieckie dane
  • Funt czeka natomiast na wystąpienie gubernatora Banku Anglii, który ostatnio pozytywnie wpłynął na kurs GBP

Kurs dolara: Rynki rozpoczynają tydzień z ostrożnym optymizmem

Rynki finansowe rozpoczynają tydzień z ostrożnym optymizmem, a kurs dolara traci w reakcji na wzrost apetytu na ryzyko. Optymizm ten może jednak zostać zachwiany przez pakiet stymulacyjny Joe Bidena o wartości 1,9 bln USD.

Te artykuły również Cię zainteresują




W tym tygodniu odbędzie się również posiedzenie Fed, i ING zakłada, że bank centralny będzie ostrożny chcąc uniknąć dalszej wyprzedaży na rynkach obligacji skarbowych.

– W związku z tym oczekujemy, że inwestorzy będą uważnie obserwować amerykańskie papiery skarbowe na początku tygodnia, aby zobaczyć, jak zostanie przyjęta emisja papierów o dwu-, pięcio- i siedmioletnich terminach zapadalności – komentował ING.

Jest to również ważny tydzień dla akcji technologicznych, gdzie Apple, Facebook i Tesla przedstawią w środę raporty za czwarty kwartał.

Kurs euro delikatnie w dół po danych dotyczących Ifo

Podczas poniedziałkowej sesji europejskiej w centrum uwagi znajdą się odczyt niemieckiego indeksu instytutu Ifo oraz wydarzenia politycznego we Włoszech. W przypadku pierwszego z nich, konsensus oczekiwał wzrostu oczekiwań biznesowych, pomimo rozszerzających się lockdownów w Europie i ogólnie łagodnego zestawu styczniowych PMI.

Ostatecznie jednak odczyty Ifo plasowały się poniżej prognoz analityków oraz poniżej wyników z grudnia, co spowodowało, że kurs euro oddał część swoich porannych zysków w stosunku do dolara amerykańskiego.

Jeśli chodzi o kwestie polityczne, panuje niepewność przed prawdopodobnie kluczowym głosowaniem we włoskim senacie, które odbędzie się w środę lub czwartek w tym tygodniu. Istnieje również ryzyko, że premier Giuseppe Conte poda się do dymisji, starając się odbudować silniejszy rząd.

– Biorąc pod uwagę sugestię Europejskiego Banku Centralnego, że zakres pandemicznego programu skupu aktywów PEPP może nie zostać w pełni wykorzystany, a także niedokończone sprawy we włoskiej polityce, nasz zespół ds. obligacji dostrzega ryzyko poszerzenia spreadu pomiędzy obligacjami włoskimi i niemieckimi do 150 punktów bazowych (obecnie 126 pb), co sprawi, że euro stanie się nieco bardziej wrażliwe. Wyznaczamy przedział 1,2050-1,2250 na EUR/USD w tym tygodniu – podsumował zespół ing.

Na froncie danych z Wielkiej Brytanii zapowiada się spokojniejszy tydzień (po bardzo słabych danych PMI dla usług w piątek). Dziś o 18:00 prezes Banku Anglii Andrew Bailey przemawia podczas szczytu w Davos (który odbywa się w formie wirtualnej), gdzie dyskutuje o cyfrowych walutach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy dla dolara | komentarze giełdowe | cdr notowania | euro kurs | analizy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak skutecznie oszczędzać pieniądze – 5 sprawdzonych rad
Następny artykułUber z konkurencją na rynku IPO? Technologiczny gigant z Chin chce pozyskać 5,4 mld dol.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here