Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraDolar amerykański zauważalnie osłabił się w ostatnim czasie. Deprecjację amerykańskiej waluty idealnie widać na notowania pary walutowej EUR/USD. Od drugiej połowy marca 2020 r. kurs euro wzrósł bowiem w relacji do dolara amerykańskiego aż o ponad 15 proc. osiągając w ten sposób najwyższą wycenę od kwietnia 2018 roku.

  • Kurs euro zyskał w relacji do dolara amerykańskiego już ponad 15 proc.
  • Słabość dolara może przyczynić się do dalszej aprecjacji notowań EUR/USD
  • Strategowie walutowi ING uważają, że kurs EUR/USD nie jest przewartościowany i może wzrosnąć jeszcze wyżej 

Inwestorzy spodziewają się dalszego spadku kursu dolara

Strategowie walutowi ING zwracają uwagę, że rynki wydają się być mocno przekonane o spadku kursu dolara. Ich zdaniem ostatnie wydarzenia jak chociażby zamieszki na Kapitolu nie wydają się być wystarczająco silne, aby zmienić ten pogląd. Wskazują oni, że połączenie rosnących oczekiwań inflacyjnych i ostrożnej Rezerwy Federalnej (co z kolei przełoży się na dalszy spadek realnych stóp procentowych) ma zaważyć na dolarze w miarę odbudowy światowej gospodarki po trudnych miesiącach zimowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W oparciu o swój model krótkoterminowej finansowej wartości godziwej wskazują oni, że kurs EUR/USD nie wydaje się naciągany. W ich ocenie jest on bowiem tylko nieznacznie zawyżony i pomimo jego wzrostu w ostatnich miesiącach, wciąż komfortowo mieści się w przedziale odchylenia standardowego.

Sugeruje to możliwości dalszej aprecjacji notowań EUR/USD wynikającej z utrzymującej się słabości dolara amerykańskiego.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

EURUSD Weekly

Autor poleca również: 


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJ.W. Construction wstępnie sprzedał 151 lokali, przekazał 35 w IV kw. 2020 r.
Następny artykułBitcoin kosztuje 40 000 dolarów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here