Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryCzwartek ostatecznie przynosi próbę osłabienia dolara – notowania wymazują wcześniejsze umocnienie wywołane przez pokrywanie krótkich pozycji po braku “gołębich” zaskoczeń we wczorajszym komunikacie FOMC. Po południu nastroje poprawia też widoczna próba odbicia indeksów na Wall Street, chociaż nie jest to nawet połowa przeceny od wczorajszego wieczora.

Bilans danych makro z USA wypadł lekko negatywnie – dane z rynku nieruchomości przynoszą spadki dynamiki w ujęciu miesięcznym, Philly FED wypada gorzej w porównaniu z tym, co pokazał dwa dni temu wskaźnik NY FED Mfg., a cotygodniowe bezrobocie to 860 tys. nowych wniosków.

Czwartek przyniósł też informacje z posiedzenia Banku Anglii – parametry polityki pozostały niezmienione, ale powróciła dyskusja o ujemnych stopach procentowych, oraz dostosowaniu QE w razie potrzeby. To może nasilić spekulacje, co ewentualnego luzowania na kolejnym posiedzeniu w listopadzie – zwłaszcza, że perspektywy wzrostu zdaniem decydentów pozostają niepewne, a przed nami jeszcze brexit.

Wykres dzienny GBPUSD

Funt ostatecznie jednak nie zareagował negatywnie na te informacje. Widać próby powrotu w rejon 1,30. Barierę 1,18 naruszył natomiast EURUSD. Uwagę zwraca jednak zupełny brak reakcji na ten fakt na oscylatorze RSI9.

Wykres dzienny EURUSD

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here