Naga MarketsKurs euro, notowania EURPLNPierwsze kilkanaście minut po otwarciu handlu na Wall Street było dość nerwowe, ale niewykluczone, że na fali emocji rynek złapał lokalny dołek, co pokazuje szybkie odbicie w górę po krótkim naruszeniu piątkowego dołka na S&P500 (3347 pkt. vs 3337 pkt. dzisiaj). Jeżeli tak, to kolejne dni mogą przynieść wyciszenie nastrojów i powolne budowanie oczekiwań pod zaplanowane na przyszły tydzień (16 września) posiedzenie FED. Inwestorzy będą oczekiwać, że Jerome Powell wleje słowa otuchy w kontekście ostatnich perturbacji. To wszystko może prowadzić do osłabienia się dolara na głównych układach i wymazania (może i tylko części) ostatniej zwyżki.

Dla rynku FX w najbliższych dniach ważne będą jeszcze dwa wydarzenia – zamieszanie wokół funta, oraz posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. W pierwszym przypadku zobaczymy, co rzeczywiście przedstawi premier Johnson i na ile rzekome nowe pomysły na problem irlandzkiej granicy, są rzeczywiście wywróceniem ustaleń sprzed kilku miesięcy i elementem brutalnej gry negocjacyjnej z Unią Europejską.

W drugim pytanie, na ile EBC rzeczywiście “przejmuje” się nazbyt wysokim kursem EURUSD – inwestorzy będą uważnie śledzić, czy tego typu sformułowania znajdą się w czwartkowym przekazie (komunikat i konferencja Lagarde).

Wykres dzienny EURUSD

Na wykresie EURUSD mamy naruszenie 1,18, ale wybicie nie jest znaczące, co w efekcie nie skreśla powrotu ponad 1,18. Negatywne sygnały wysyła jednak dzienny oscylator RSI9, co faworyzowałoby testowanie okolic 1,17.

Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie GBPUSD widać mocną korektę, gdyż rynek zatrzymał się dopiero przy wsparciu wokół 1,30 (ignorując tym samym okolice 1,3050). Niemniej trudno ocenić, na ile ryzyka związane z nową taktyką negocjacyjną BoJo zostały już krótkoterminowo zdyskontowane.

Technicznie jednak potencjalne odbicie nie będzie zaskoczeniem. Teoretycznie w ciągu kolejnych dni (do posiedzenia FED) rynek może zrealizować tzw. ruch powrotny w okolice złamanej linii trendu przy 1,32.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here