Naga Markets

Kurs euro (EUR/USD) najniżej od 20 lat. Dolar zdominował EURKurs euro do dolara (EUR/USD) od początku tego tygodnia spadł o 2,5% przez co notowania osunęły się do najniższego poziomu od 2002 roku.

  • Rosja rozpoczęła mobilizację 300 tys. rezerwistów w związku z prowadzoną wojną na Ukrainie
  • Eskalacja konfliktu generuje obawy o potencjalne zaostrzenie recesji i kryzysu energetycznego w UE
  • Fed podniósł w środę stopę procentową o 75pb
  • Politykę pieniężną w tym tygodniu zacieśniły również m.in. BoE oraz SNB
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs euro do dolara (EUR/USD) najniżej od

Kurs euro do dolara (EUR/USD) osuwa się w dół pod silną presją USD. W rezultacie notowania pary runęły do nowych 20-letnich minimów na 0,9750 dol. Łącznie od początku tego roku kurs EURUSD spadł o ponad 14%, a od maja 2021 roku o 21%.Przecena europejskiej waluty jest rezultatem umocnienie dolara wobec szerokiego rynku Forex. Indeks dolara (DXY) wspina się na 24-letnie szczyty tuż poniżej 112 pkt., a od początku roku zyskał 17%.

Kurs euro (EUR/USD) najniżej od 20 lat. Dolar zdominował EUR
Notowania indeksu dolara (DXY). Źródło: tradingview.com

– EUR/USD pozostaje w czwartek na minusie w ślad za globalnym sentymentem do ryzyka i obawami rynku o ostatnie wydarzenia w konflikcie Rosja-Ukraina. Dzisiejszym punktem kulminacyjnym w strefie euro będzie publikacja wrześniowych PMI, a inwestorzy spodziewają się dalszego spadku na terytorium kurczenia się gospodarki. – stwierdzili analitycy ING.

Zobacz również: Cena ropy Brent spadła do poziomów sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę

– To powinno utrzymać słabe nastroje w Europie, zwłaszcza po tym, jak wczoraj zaufanie konsumentów osiągnęło rekordowo niski poziom, i może uniemożliwić jakikolwiek rajd ulgi w EUR na razie. – dodali.

fpmarkets

Spojrzenie na sytuację techniczną na wykresie EURUSD przedstawili analitycy Credit Suisse, pozostając neutralnymi wobec notowań pary w kolejnych 3-6 miesiącach.

Kurs euro (EUR/USD) najniżej od 20 lat. Dolar zdominował EUR
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Poniżej poziomu 0,9750 dol. otworzyłoby się wsparcie na 0,9729 i ostatecznie nasz główny cel przy 0,9592-0,9609, czyli kluczowym lokalnym maksimum z 2001 r. i minimum z września 2002 r. – skomentowali eksperci z Credit Suisse.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here