Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) nadal w okolicach 1,1820 i bez presji na zejście. Sytuacja GBP/USDMowa oczywiście o notowaniach dolara, który ma szanse wejść w nieco większą korektę spadków z ostatnich tygodni. Uzasadnieniem mogą być nietrafione oczekiwania wobec wyhamowania wzrostu amerykańskiej gospodarki przez pandemię w czerwcu i lipcu – poważniejszych ograniczeń nie było, stąd też odczyty ISM będące pewnym wskaźnikiem optymizmu wśród biznesu, wypadły nieźle. Przed nami kluczowe odczyty Departamentu Pracy, które również mogą dać niezły wynik (powyżej 1,5 mln etatów poza rolnictwem), chociaż taki wynik będzie trudny do powtórzenia w kolejnych miesiącach. Dzisiaj może to jednak dać pretekst do umocnienia dolara, ale i też rynków akcji, które schłodziły się po informacjach o działaniach Trumpa wobec chińskiego koncernu Tencent.

Sytuacja epidemiologiczna z potencjalnym coraz większym wpływem na rynki

W dłuższym horyzoncie sytuacja epidemiologiczna na świecie może mieć coraz większe znaczenie. Pandemia rozlewająca się na Europę i Azję, oraz trudny okres jesienny, kiedy może dojść do paraliżu służby zdrowia, wymuszą dyskusję o skali przywrócenia ograniczeń. Jak duże, na jakim obszarze, na jak długo? Każda forma będzie negatywna, gdyż przyczyni się do wyhamowania ostatniego ożywienia w gospodarkach. A to skłoni rynki do realizacji zysków po ostatnich szaleńczych ruchach. Niewykluczone, że korekta może być tak samo gwałtowna, jak wcześniejsze zwyżki spekulacyjnych aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania kręcą się ponad 1,1820 i nie widać na razie mocniejszej presji na zejście poniżej. Niewykluczone, że zmienność pojawi się dopiero przed publikacją danych Departamentu Pracy USA i oczywiście po. Preferowany scenariusz patrząc na wskaźniki (RSI9 na linii trendu wzrostowego) to próba zejścia w okolice kluczowych wsparć przy 1,17. Ich złamanie da mocny sygnał za głębszą korektą. Celem na sierpień mogą być okolice 1,1550-1,1600.

Wykres dzienny EURUSD

Notowania GBPUSD cofnęły po wczorajszej próbie naruszenia szczytu przy 1,3169 (nowe maksimum zostało ustanowione przy 1,3184). Rysująca się dzisiaj czarna świeca spadkowa, może zwiastować zbliżającą się większą korektę ostatniego ruchu. Kluczowe w tym względzie będzie pokonanie dołka z ostatnich dni przy 1,2980.

Pretekstem dla spadków funta mogą być słabe perspektywy gospodarcze w kontekście zbliżającego się Brexitu i ryzyk związanych z jesienną falą COVID-19.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here