Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) nadal pnie się w górę wykorzystując słabość dolaraŚroda przynosi mieszane wskazania wokół dolara, po tym jak wczoraj Wall Street zaliczyła mocniejszą korektę, a rentowności obligacji utrzymały wcześniejsze poziomy po obserwowanym w poniedziałek podbiciu. Niemniej przeważa podejście, że amerykańska waluta pozostanie słaba, gdyż FED nie będzie tym bankiem centralnym, który będzie szybko reagował na obawy związane z inflacją, a te za chwilę staną się dominującym wątkiem na rynkach.

Kurs euro zyskuje względem dolara

Inwestorzy liczą, że dzisiaj utwierdzą ich w tym zapiski z ostatniego posiedzenia FED, chociaż jest to złudne ze względu na fakt, że problematyczne dane CPI zostały opublikowane później. Stąd też spadki dolara mogą być już tylko selektywne (większy popyt utrzyma się na walutach, których banki centralne mogą przybrać bardziej “jastrzębi” ton), a w sytuacji, kiedy risk-off na innych rynkach będzie coraz bardziej widoczny, to wpłynie to też na ponowną ucieczkę w stronę dolara (amerykańska waluta zacznie wyraźniej odbijać na szerokim rynku).

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj nadal w górę pnie się EURUSD, chociaż przemawiająca wczoraj prezes EBC, Christine Lagarde podtrzymała “gołębie” wątki w polityce monetarnej, a inny członek tego gremium (Stournaras) dodał, że w strefie euro nie ma zagrożenia wysoką inflacją. Z kolei ustabilizowały się notowania GBPUSD, chociaż opublikowana dzisiaj kwietniowa inflacja CPI w Wielkiej Brytanii  wskazała na odczyt rzędu 1,5 proc. r/r., a dla bazowej 1,3 proc. r/r. Dzisiaj poza wspomnianymi już zapiskami FED poznamy jeszcze dane nt. inflacji w strefie euro, oraz w Kanadzie. Te ostatnie dane mogą być ciekawe, gdyż wczoraj USDCAD był na poziomach nie notowanych od 2015 r.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje forum | kurs kuny chorwackiej | mercator kurs | pknorlen notowania | newconnect akcje | wig20 akcje | kurs lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here