Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) na poziomie 1,1335Negatywna statystyka dla COVID-19 szybko się nie zmieni o ile nie zostaną przywrócone radykalne obostrzenia społeczne, lub zostanie wdrożona skuteczna szczepionka. To wydaje się oczywiste, ale jednocześnie stanowi duży problem decyzyjny dla rządzących.

O skutecznym leku możemy zapomnieć jeszcze przez kilkanaście miesięcy (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem), a tymczasem ponowne narzucenie ograniczeń wydaje się być dość trudne. Wygląda na to, że czynnikiem, który to wymusi może być tzw. odsetek osób wymagających hospitalizacji. Lipcowa fala zakażeń sprawiła, że w przypadku USA zaczynamy niebezpiecznie powracać w okolice wartości obserwowanych w pierwszej połowie kwietnia. Z drugiej strony dla ekipy Trumpa decyzja o ponownym lockdownie byłaby pewnym przypieczętowaniem wyborczej porażki w listopadowych wyborach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla rynków finansowych ważnym aspektem mogą okazać się lipcowe dane makro, tzn. wskaźniki aktywności gospodarczej dla regionu Nowego Jorku i Filadelfii, które poznamy w tym tygodniu (środa i czwartek), oraz dane nt. nastrojach konsumenckich sporządzane przez Uniwersytet Michigan (piątek). Mogą one szybko zweryfikować na ile nawrót fali zakażeń koronawirusem może przekładać się na większą ostrożność (czytaj ograniczenia) w decyzjach biznesowych i konsumenckich.

Wspomniany rejon stanowi niełatwy opór, co pokazał dzisiejszy ranek. Niemniej obserwowane lekkie przesunięcie w stronę dolara to wynik informacji, jakie napłynęły z chińskiego MSZ, który nie wykluczył nałożenia sankcji na amerykańskich Kongresmenów w odpowiedzi na ich wcześniejszą aktywność w temacie wdrożenia działań przeciwko Chinom za łamanie praw mniejszości Ujgurów. To może zaostrzyć wzajemne relacje, chociaż raczej ich nie zradykalizuje.

Kluczowy punkt dla euro to szczyt UE, jaki jest planowany na drugą połowę tygodnia. Ważnym tematem będzie omówienie szerokiego programu pomocowego, który na razie wciąż napotyka na opór 4 krajów. Tymczasem w lipcu powinno dojść do zatwierdzenia jego istotnych aspektów, tak aby nie opóźniać harmonogramu dalszych działań.

Wykres dzienny EURUSD

Dolar zyskuje dzisiaj też w relacji z funtem, potwierdzając znaczenie oporu wokół 1,2650 (trzykrotna próba jego wyraźniejszego złamania w ostatnich dniach zakończyła się niepowodzeniem. W okolicach 1,2560 można wyznaczyć wsparcie bazujące na dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego prowadzonego od początku miesiąca.

Wykres dzienny GBPUSD

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here