Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) na koniec roku nie pokona maksimów z lutego, uważa MUFGKurs dolara nieznacznie zyskał w stosunku do euro na koniec minionego tygodnia. Według analityków MUFG, greenback może zyskiwać krótkoterminowe ze względu na zwiększoną niepewność i wątpliwości odnośnie dalszych działań Rezerwy Federalnej. Jednakże, ogólne fundamenty ograniczą te zyski, a w średnim terminie USD się osłabi.

  • Krótkoterminowe zyski dolara zakończą się fiaskiem
  • Rezerwa Federalna powinna zająć konkretne stanowisko odnośnie  przyszłych działań
  • MUFG prognozuje wzrost Eurodolara na koniec 2021 r. jedynie o ponad 30-pipsów w stosunku do obecnych poziomów

Dolar, inflacja i Fed

Bank zwraca uwagę, że niektóre z silnych wzrostów cen się nie powtórzą. Niemniej jednak w krótkim okresie wystąpi podwyższony element niepewności. Według MUFG większa niepewność odnosi się do długoterminowej ścieżki inflacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Prawdziwy test na to, czy inflacja okaże się bardziej zrównoważona nastąpi dopiero pod koniec roku, kiedy oczekuje się, że przejściowe czynniki znikną – sugeruje MUFG.

Analitycy zwracają uwagę, że rynki potrzebują, by Fed zajął konkretne stanowisko odnośnie przyszłych działań. Wątpliwości mogą bowiem umocnić USD.

— Podejrzewamy, że będą potrzebne dalsze zdecydowane komentarze ze strony Fed, aby przekonać rynki, że jego prognozy na przyszłość nie zmienią się w oparciu o napływające dane, a w najbliższym okresie te wątpliwości mogą spowodować dalszy wzrost wartości dolara amerykańskiego – uważa MUFG.

Na koniec obecnego roku kurs euro do dolara (EUR/USD) ma się plasować na poziomie 1,22 USD, prognozuje MUFG. 

fpmarkets

Kurs euro rośnie o prawie 0,2 proc. w stosunku do dolara

Notowania euro w stosunku do dolara rosną dziś o prawie 0,2 proc. i ponownie testują kluczowy opór przy 1,2170 USD. Wybicie tego poziomu na EUR/USD jest niezbędne, by para mogła dotrzeć do szczytu z lutego br.

invest

Jeśli prognoza MUFG się sprawdzi, to na koniec obecnego roku kurs Eurodolara pozostanie pod wspomnianym szczytem. Maksima z lutego wypadają bowiem na poziomie 1,2243 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here