Naga Marketskurs dolaraRynek dolara amerykańskiego stoi przed ważną decyzją co dalej, kiedy Rezerwa Federalna (Fed) Stanów Zjednoczonych może niebawem mocno wpłynąć na kreowanie dalszego ruchu na rynku waluty. Bank of America oczekuje, że kurs dolara będzie się umacniał w ciągu najbliższych kilku miesięcy w miarę nasilania się spekulacji na temat zacieśniania polityki Fed. Bank spodziewa się, że instytucja zasygnalizuje zacieśnianie (tapering) zakupów obligacji i zacznie spowalniać zakupy w pierwszym kwartale 2022 roku.

  • Bank of America tworzy prognozy dla pary EUR/USD do końca roku
  • Analitycy zwracają uwagę na to, co może w kolejnych tygodniach stać się z decyzją FED
  • Szacunki skierowane są obecnie w stronę spadku pary walutowej
  • Zanim do tego dojdzie jednak dolar ma szansę na osłabienie
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara (USD) do końca roku może się umacniać – Bank of America

Wobec wystosowanego raportu, sporządzonego przez analityków Bank of America (BoA) widać, że środowisko Wall Street nastawione jest raczej na wzrost dolara amerykańskiego do końca roku, choć dla pary EUR/USD może to w pierwszej kolejności oznaczać podbicie. Bank of America spodziewa się, że dolar pozostanie w defensywie w krótkim terminie, a traderzy nadal będą szukać okazji do sprzedaży waluty na podstawie momentum.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oznacza to, że para walutowa EUR/USD w pierwszym momencie będzie miała chwilę na umocnienia. Szacunki wskazywane przez raport wskazują nawet 5 tygodni możliwego wzrostu, następnie powolne ale stanowcze umacnianie się amerykańskiego dolara. Bank nadal oczekuje zatem średnioterminowego ożywienia dolara i cofnięcia się do poziomu 1,1500 na koniec roku, gdy Fed w końcu zasygnalizuje zacieśnienie polityki.

wykres Kurs euro EURUSD D1 01.06.2021
Kurs euro EURUSD D1 01.06.2021

Zdecydowanie o skali zmian w podejściu Rezerwy Federalnej aktualnie będą najbardziej decydować trendy inflacyjne. Gwałtowny wzrost inflacji zwiększyłby zagrożenie bardziej agresywną reakcją polityki Fed. Dlatego inflacja jest tym, co mogłoby naprawdę zaskoczyć rynki, prowadząc do szybszego zacieśnienia, gdy Fed zacznie działać – podają analitycy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | funt online | dax notowania | jsw giełda | kurs kryptowalut wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here