Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) na 1,17 w okresie 3-miesięcznym. Rabobank rewiduje prognozyObecnie kurs euro oscyluje w okolicach poziomu 1,19 USD. Jednakże, zdaniem analityków Rabobank potencjał wzrostu wspólnej waluty w stosunku do dolara może być ograniczony ze względu na kombinację czynników. Gdzie skieruje się EUR/USD w najbliższym czasie?

  • Rynek wiosną i latem zbudował znaczące długie pozycje w euro
  • Wzrost notowań euro zaniepokoił EBC
  • Silny psychologiczny opór dla EUR/USD wypada przy 1,20

Wzrost euro może być ograniczony przed posiedzeniem EBC

– Po pierwsze, rynek zbudował znaczące długie pozycje w euro wiosną i latem w przekonaniu, że UE podjęła kroki w kierunku bardziej skoordynowanej polityki fiskalnej i opierając się na znakach wskazujących, że EBC jest zdecydowany stłumić rozmowy o fragmentacji – wniosku Rabobank.

Zobacz też: Jak wgrać Market Profile na MT4? Zobacz wideo i poznaj to narzędzie

Pozycje na euro zostały zredukowane, ale biorąc pod uwagę fakt, że Europa cierpi w znacznym stopniu z powodu drugiej fali koronawirusa i stoi w obliczu podwójnego tąpnięcia produkcji gospodarczej w IV kwartale, Rabobank uważa, że potencjał do wzrostu kursu euro jest dość ograniczony, zwłaszcza przed grudniowym posiedzeniem EBC.

Najbliższe posiedzenie Rady Prezesów EBC zbiera się 10 grudnia i wtedy Christine Lagarde zobowiązała się do zwiększenia bodźców.  Szefowa Banku powtórzyła, że ​​awaryjny zakup obligacji i długoterminowe pożyczki dla banków będą głównym narzędziem zapewniającym, że kredyt dla firm, rządów i konsumentów pozostanie tani tak długo, jak długo będzie trwał kryzys.

Ponadto, Christine Lagarde powiedziała, że ​​przyjęcie wspólnego wsparcia fiskalnego powinno być priorytetem, ostrzegając, że oczekuje się, iż 19-państwowy euro region zostanie „poważnie dotknięty” przez szybki wzrost infekcji i ograniczeń.

Rabobank zwraca uwagę na komentarze głównego ekonomisty EBC z 1 września br., które dały jasno do zrozumienia, że ​​jest on zaniepokojony letnim umocnieniem wartości euro oraz wzrostem kursu EUR/USD do poziomu 1,20.

Analitycy nadal postrzegają ten obszar jako silny psychologiczny opór dla Eurodolara i spodziewa się, że para walutowa będzie handlowana głównie w przedziale od 1,20 do 1,16 w nadchodzących miesiącach. Ponadto, Rabobank zrewidował 3-miesięczną prognozę dla EUR/USD do 1,17 z 1,16 oraz 6-miesięczną prognozę do 1,18 z 1,14.

fpmarkets

Kurs EUR/USD może poruszać się w konsolidacji

Rabobank zwraca uwagę, że notowania euro w relacji do dolara mogą w najbliższych miesiącach dalej poruszać się zakresie między 1,16 a 1,20 USD. Chociaż 6-miesięczna prognoza wskazuje także poziom 1,14 USD, co oznaczałoby wybicie w dół z konsolidacji.

Ogólny trend pozostaje jednak wzrostowy. Wystarczy spojrzeć na dwie ważne średnie kroczące 100- i 200-dniową, które są od siebie oddalone i skierowane na północ. Dodatkowo, średnia 100-dniowa posłużyła na początku obecnego miesiąca za dynamiczne wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here