Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) może w przyszłym roku ponownie przetestować 1,20 - Danske BankPrzez ponad miesiąc kurs euro do dolara poruszał się w zakresie miedzy 1,18 a 1,20 USD. W końcu jednak nastąpiło wybicie w dół, a notowania pary walutowej EUR/USD zdają się zmierzać w kierunku poziom 1,16 USD. Ekonomiści z Danske Banku są jednak zdania, że w okresie 3 do 6 miesięcy możemy spodziewać się kolejnego testu okrągłego poziomu 1,20 USD.

  • Słabnie ryzyko wzrostu dla EUR/USD
  • Rynki będą musiały poczekać na nowe pozytywny wydarzenia
  • Kolejny rok może zapewnić test poziomu 1,20 USD

Handel na EUR/USD na razie w przedzie 1,15-1,19

– Połączenie nadmiernie jastrzębiej Rezerwy Federalnej (Fed), wznawiających się blokad w Europie z powodu koronawirusa i słabnącego wzrostu gospodarczego nie było tym, czego oczekiwaliśmy kilka tygodni temu. Ponieważ rynki wychodzą już z optymistycznego punktu wyjścia, postrzegamy ryzyko wzrostu dla EUR/USD jako słabnące. W efekcie rynki będą musiały poczekać na nową pozytywną narrację – prognozuje duński bank.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

– Uważamy, że para walutowa EUR/USD pozostaje po słabej stronie wobec ostatnich wydarzeń, ponieważ pojawiła się nieoczekiwana próżnia polityki i kierunku gospodarczego. Patrząc w przyszłość, kolejny rok może jeszcze zapewnić nowy test na poziomie 1,20. Ogólnie rzecz biorąc, warto zwrócić uwagę, że zakres aprecjacji USD w związku z obecną globalną wyprzedażą będzie ograniczony przez funkcję odpowiedzi Fed – tłumaczy Danske.

– W najlepszym przypadku dla EUR/USD widzimy teraz kilka nowych pozytywnych czynników, ale nie zostaną one wycenione przez pewien czas. Jesteśmy zatem nastawieni na handel w szerszym przedziale 1,15-1,19 i chociaż rynek akcji pozostaje słaby, przeważa ryzyko spadków. Na początku przyszłego roku sytuacja może / powinna zmienić się na lepsze – uważają ekonomiści z Danske

Kurs euro znowu traci

Podczas wczorajszej sesji notowania pary walutowej EUR/USD zaliczyły marginalny wzrost przerywając tym samym serię 5. spadkowych dni z rzędu. Dziś natomiast kurs euro znowu tracie, ale wciąż oscyluje w zakresie czwartkowej sesji.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Najbliższe wsparcie stanowić może okrągły poziom 1,16 USD. Opór wypada natomiast przy 1,17 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here