Naga MarketsCC Autor: Jim Makos

Ostrożny Fed powinien dziś podkreślić niedźwiedzie perspektywy dla kursu dolara w miesiącach letnich i utrzymać popyt na carry trade, w dużej mierze dzięki ograniczonej zmienności, twierdzi zespół analityków ING. NOK i CAD, gdzie lokalne banki centralne stają się coraz bardziej jastrzębie, będą czerpać korzyści z osłabienia USD.

Kurs dolara: Fed nadzoruje środowisko sprzyjające carry

Dziś w centrum uwagi znajduje się posiedzenie FOMC, które odbędzie się wieczorem. Rynki wchodzą na posiedzenie z przekonaniem, że Fed pozostaje ostrożny, że płynność ze strony banków centralnych jest zapewniona na lato i że jedyną grą jest poszukiwanie carry wśród spadających poziomów zmienności.– Podczas gdy Fed może być nieco bliżej dyskusji na temat taperingu, nie oczekujemy, że oświadczenie, nowe projekcje lub konferencja prasowa prezesa Powella zachwieją rynkami. W końcu, rynki wydają się dość komfortowo nastawione do poglądu, że tapering Fed mógłby rozpocząć się w grudniu tego roku, a pierwsza podwyżka stóp na początku 2023 roku. Zakładając, że nie pojawi się nic zbyt jastrzębiego, należy oczekiwać, że poziomy zmienności na rynku będą ponownie spadać, ponieważ carry trade nadal się rozwija – komentuje w środę ING.

W tym środowisku kurs dolara powinien pozostać na minusie, gdyż jest obciążony głęboko ujemnymi realnymi stopami procentowymi, podczas gdy waluty cykliczne banków centralnych, które stały się bardziej jastrzębie, będą zyskiwać. W obszarze G10 FX są to CAD i NOK. W obszarze EM FX wyróżniają się RUB, BRL lub HUF.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs franka | notowania santander | notowania amica | bitcoin cash prognozy | biomed lub akcje | pkn orlen notowania | płatność blik co to |

EUR: Ostrożny Fed utrzymuje ogólny trend wzrostowy na EUR/USD

– Oczekiwany dziś ostrożny komunikat Fed powinien utrzymać ogólny trend wzrostowy na EUR/USD. Ponieważ spodziewamy się, że USD będzie preferowaną walutą finansującą w środowisku poszukującym carry w nadchodzących miesiącach, powinno to pomóc w powolnym pchaniu EUR/USD w kierunku 1,25 w miesiącach letnich – dodaje ING.

Majowy główny i bazowy wskaźnik CPI w Wielkiej Brytanii zaskoczyły na plus, przy czym główny wskaźnik wzrósł powyżej 2% celu inflacyjnego, w dużej mierze dzięki ponownemu wzrostowi cen. Na dzisiaj powinno to wspierać GBP, gdyż podkreśla, że bilans ryzyk skłania się raczej ku zacieśnieniu niż rozluźnieniu polityki BoE.

Jednak w obliczu normalizacji brytyjskiego wskaźnika CPI w drugiej połowie 2022 r. ING nadal sądzi, że podwyżki stóp procentowych przez BOE nie są nieuchronne. Niemniej jednak, w miarę jak miękki dolar amerykański będzie się rozwijał tego lata, a EUR/USD będzie rósł w górę, GBP/USD powinien podążać w tym kierunku.

AUD: Dane o zatrudnieniu kluczem do oczekiwań co do stóp procentowych

Majowe dane o zatrudnieniu w Australii zostaną opublikowane jutro w godzinach nocnych i mają potencjał, by znacząco wpłynąć na oczekiwania co do stóp procentowych, jako że są to ostatnie ważne dane przed posiedzeniem RBA w dniu 6 lipca.

– Oczekujemy, że jutrzejsze dane okażą się lepsze od konsensusu, a stopa bezrobocia spadnie do 5,4%. Przy bardzo niewielkim zaostrzeniu krzywej dochodowości AUD na 2022 r. (zwłaszcza w porównaniu z CAD i NZD), istnieje spora przestrzeń dla wzrostu oczekiwań co do stóp, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że RBA wyraźnie wymienił rozwój sytuacji w obszarze zatrudnienia jako kluczowy czynnik determinujący przyszłe ruchy polityczne – twierdzi ING.

Perspektywa rolowania 3-letniej krzywej YCC do obligacji z listopada 2024 r. w dniu 06 lipca nieco przygasła, ale dobre dane mogą podsycić oczekiwania, że RBA może nie tylko zmienić kształt, ale i rozmiar swojego programu QE w lipcu.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here