Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) korzysta na globalnej słabości dolaraSygnały napływające ostatnio z banków centralnych można skomentować krótko, status quo. Czekamy, obserwujemy i nie dodajemy nic ponad to, co już zostało przekazane wcześniej. Tak zrobił też dzisiaj Norges Bank, chociaż akurat tutaj widać podtrzymanie “jastrzębiego” nastawienia, na czym w długim okresie korona może skorzystać, ale nie w krótkim.

Kurs euro (EUR/USD) próbuje wyraźniej powracać ponad poziom 1,20

Przed nami decyzja Banku Anglii, gdzie być może też zobaczymy grę na przeczekanie, chociaż tu decydentom łatwiej byłoby wytłumaczyć się z decyzji zmierzającej w stronę taperingu, czyli ograniczania skali skupu aktywów. Casusem samym w sobie jest Rada Polityki Pieniężnej, która za chwilę będzie miała coraz większą trudność wytłumaczenia się z rekordowo wysokich, ale ujemnych, realnych stóp procentowych. A FED? Jest jak zdarta płyta. Po “sondzie” Janet Yellen, wczoraj mieliśmy wysyp “gołębiej” argumentacji wspierającej linię Jerome Powella. Na jak długo? Jestem zdania, że dojdziemy do sytuacji, kiedy rynek podejmie własną grę z FED, która jednocześnie stworzy korzystne momentum dla dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSD korzysta na globalnej słabości dolara i próbuje wyraźniej powracać ponad poziom 1,20. Czy to tylko ruch powrotny? Niewykluczone, gdyż układ techniczny zdaje się dalej faworyzować spadki w średnim terminie. Niemniej przestrzeń do odreagowania jest do 1,2060, gdzie mamy wyraźne skoncentrowanie się oporów. W strefie euro uwagę przyciągną dzisiaj jeszcze dane nt. sprzedaży detalicznej za marzec (godz. 11:00), oraz wystąpienia przedstawicieli EBC (de Guindos i Lagarde).

Wykres dzienny EURUSD

Norges Bank – nic nowego w przekazie

Norwedzy w niczym dzisiaj nie zaskoczyli. Parametry polityki pozostały bez zmian, powtórzono też wcześniejszą narrację, że do podwyżki stóp procentowych może dojść w II połowie roku. Nie widać podbicia prawdopodobieństwa dla aż dwóch posunięć na stopach, na co po cichu liczyła część uczestników rynku. Notowania USDNOK nadmiernie nie reagują. W szerszym kontekście uwagę zwraca nieznaczne naruszenie spadkowej linii trendu, oraz układ dziennych wskaźników – to może sugerować, że faza słabości korony jeszcze nieco potrwa. Mocny opór dla USDNOK to okolice 8,3950.

Wykres dzienny USDNOK

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dol | cena akcji pgnig dzisiaj | ceny akcji pgnig | płatności blik | kurs złotówki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here