Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) koryguje, jednak nadal nad 1,2050. Komentuje Marcin Kiepas
Marcin Kiepas, Tickmill

W związku z odbiciem dolara amerykańskiego na początku nowego tygodnia, para walutowa EUR/USD koryguje o 0,3%, a euro odbija od kilkudziesięciomiesięcznych szczytów. Od strony technicznej cały czas korzysta jednak ze wsparcia 1,20-1,2050, które pokrywa się z wrześniowymi maksimami, co przed czwartkowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego (EBC) powinno utrzymywać cenę w ryzach.

  • Maciej Kiepas, główny analityk Tickmill, w audycji Puls Rynku komentuje najważniejsze wydarzenia na początku nowego tygodnia i dokonuje technicznej analizy wybranych walorów
  • Jak zauważa, kurs euro nie utrzymał tegorocznych maksimów i w związku z aprecjacją dolara oddaje część pola
  • Przekłada się to również na korektę Wall Street, gdzie nieznacznie tracą kontrakty na główne indeksy
  • Najsłabszą walutą poniedziałku pozostaje funt szterling, który traci 1,3% do dolara po wypowiedzi premiera Johnsona dotyczącej Brexitu

Kurs euro czeka na posiedzenie EBC. EUR/USD odbija od tegorocznych szczytów

W miniony piątek para walutowa EUR/USD testowała poziom 1,2178, najwyższy od kwietnia 2018 roku. Silne wykupienie rynku spowodowało jednak, że kupującym zabrakło „paliwa”, co rozpoczęło korektę widoczną również w poniedziałek.

Te artykuły również Cię zainteresują
10 grudnia przyćmi wszystkie inne dni tego tygodnia w związku z posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego (EBC), który będzie determinował nastroje na parze walutowej EUR/USD (…). Na rynku eurodolara widać cofnięcie i lekkie umocnienie dolara trwające już drugi dzień. Rynek był mocno wykupiony, rozpoczęła się korekty, a od zachowania EUR/USD w czasie jej trwania będzie zależało jako będzie przebiegała końcówka roku – komentował Maciej Kiepas.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here