Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) kontruje zejścia poniżej 1,18, Marek RogalskiNa początku nowego tygodnia dolar kontynuuje swoje umocnienie do głównych walut i zyskuje piąty dzień z rzędu. Ewidentnym przegranym poniedziałku jest kurs funta, które negatywnie reaguje na najnowsze doniesienia dotyczące Brexitu, a euro cały czas broni pułapu 1,18 USD, którego próba wybicia jest kontrowana przez kupujących. O sytuacji technicznej poszczególnych par walutowych oraz o spadkach S&P 500 w najnowszym Świecie Walut opowiada główny analityk DM BOŚ, Marek Rogalski.

  • Kurs funta traci w poniedziałek 0,9% do dolara i jest zdecydowanie najsilniej przecenianą walutą początku tygodnia
  • W dzień obchodów amerykańskiego Dnia Pracy dolar umacnia się piąty dzień z rzędu, inwestorzy natomiast nie spodziewają się aktywniejszej sesji
  • Deprecjację z zeszłego tygodnia kontynuuje również wykres kontraktów terminowych S&P 500 spadając poniżej bariery 3400 punktów

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro nie daje dolarowi za wygraną. 1,18 USD trzyma EUR/USD w ryzach

Po nieudanym wybiciu poziomu 1,20 USD, kurs eurodolara mocniej korygował w minionym tygodniu, po raz kolejny potwierdzając jednak, że nie jest w stanie trwale wybić poziomu 1,18 USD.

– Próby zejścia poniżej 1,18 na razie kończą się szybką kontrą kupujących. To pozwala sądzić, że ten rejon jeszcze przez pewien czas będzie stanowił solidne wsparcie dla EURUSD skąd może zostać wyprowadzony ruch w górę. Piątek pokazał, że widać dużą korelację z zachowaniem się indeksów na Wall Street, a tu niewykluczona jest próba powrotu do trendu wzrostowego – komentował Marek Rogalski.

Główny analityk DM BOŚ jest zdania, że początek bieżącego tygodnia przyniesie konsolidację EUR/USD pod poziomem 1,1850 w związku z amerykańskim świętem. Sytuacja może ulec zmianie dopiero w czwartek, kiedy Europejski Bank Centralny (EBC) opublikuje decyzję w sprawie stóp procentowych.

– Dzisiaj tych sygnałów nie zobaczymy, bo w USA jest święto. Tym samym dzień może upłynąć pod znakiem konsolidacji 1,1800-1,1850, ale raczej z próbami wybicia się ponad jej górne ograniczenie – dodawał Rogalski.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here