Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) konsoliduje, funt (GBP/USD) czeka na Bank AngliiPróby dywagacji na temat zmian trendów na rynkach mogą okazać się mało produktywne. Inwestorzy za nic mają sobie obawy związane z poziomem inflacji CPI w USA (dane za maj poznamy jutro), czego wyrazem jest zachowanie się rentowności amerykańskich obligacji (inflacja jest przejściowa, FED nie będzie działać), choć te teoretycznie można wytłumaczyć piętrzącymi się trudnościami z wdrożeniem planu infrastrukturalnego prezydenta Bidena w jego pierwotnej, dość hojnej wersji (mniejsze wydatki, to teoretycznie niższe potrzeby pożyczkowe).

Strategia reflacyjna na rynkach jest wciąż aktualna – zakłada ona m.in. aprecjację tych walut, których banki centralne planują zacieśnienie polityki, oczywiście kosztem dolara, dalsze zwyżki surowców, czy też rozgrywanie rynków akcji (choć bardziej selektywnie ze względu na potencjalne ryzyka wzrostu kosztów obsługi zadłużenia tych spółek, które w ostatnich latach zupełnie nie zwracały uwagę na ten problem).

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta (GBP/USD) – BOE równoważy inne ryzyka…

Wprawdzie Andy Haldane odchodzi z Banku Anglii z końcem czerwca, to jednak fakt pełnienia przez jego funkcji głównego ekonomisty i ostatnie dość “jastrzębie” opinie nie mogą przejść bez echa. Wezwał on do szybkiej decyzji zmierzającej do wygaszenia programu skupu aktywów, gdyż jak dodał istnieje duże ryzyko przestrzelenia celu inflacyjnego, a gospodarka jest jak “pędząca torpeda”.

Wprawdzie rynek szacował, że BOE będzie “normalizował” politykę po tym, jak zredukował już tygodniową skalę skupu aktywów, to jednak tego typu komentarze mogą nasilić spekulacje, co do przekazu jaki pojawi się 24 czerwca. To może równoważyć obawy związane z opóźnieniem pełnego odmrażania gospodarki za sprawą indyjskiej mutacji, która jest odpowiedzialna za ostatnie pogorszenie się statystyk covidowych na Wyspach, a także ryzyka polityczne związane ze statusem Irlandii Północnej po Brexicie.

Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie widać wydłużanie się konsolidacji wraz ze spadkiem prawdopodobieństwa wybicia się dołem przez wsparcie przy 1,4090. Niewykluczone, że może to prowokować popyt do rozegrania ataku na ostatnie szczyty przy 1,4235-47.
ZamknijZobacz wszystkie Komentarze

Kurs euro (EUR/USD) – w konsolidacji przed większym ruchem?

Popyt zaczyna bronić wsparcia wokół 1,2170-80, a podaż ogranicza możliwości już przy 1,22. Rynek pozostaje w konsolidacji, która dzisiaj raczej nie zainicjuje większych zmian. Za to jutro mamy zarówno inflację CPI w USA, którą rynek zdaje się ignorować (zachowanie się rentowności obligacji i giełdy), jak i komunikat po posiedzeniu EBC i konferencję prasową Christine Lagarde.

Czy impuls przyjdzie ze strony europejskich decydentów? Ostatnie dane pokazały, że słabość gospodarki w ostatnich miesiącach (przez lockdowny) była nie taka, jak się obawiano. Z drugiej strony EBC wysyłał wcześniej sygnały, że zamierza trzymać “gołębią” linię i też zwracać baczniejszą uwagę na zmiany rentowności europejskich obligacji.

Wykres dzienny EURUSD

Co pokazuje analiza techniczna? Teoretycznie im dłużej pozostajemy ponad oporem 1,2170-80, tym większe prawdopodobieństwo kontynuacji ruchu w górę. W takiej sytuacji notowania celowałyby ponownie w ostatnie szczyty przy 1,2242-1,2265.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy forex | intercars kurs | ropa brent notowania | notowania amica | azoty akcje | notowania benefit | bitcoin przewidywania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here