Naga MarketsBanknoty euro oraz dolarySpecyfika przepływów na koniec miesiąca i kwartału robi swoje. Część inwestorów wydaje się, że czekałą na nocną debatę Biden-Trump, która może mieć duże znaczenie dla krótkoterminowego sentymentu na Wall Street, niż obszaru FX. Niemniej te obie klasy aktywów wiele też wiąże. Jak na razie S&P500 utknął wokół 3340 pkt. (kontrakty cofnęły się od rannego szczytu o około 20 pkt.), co pozwala na kontynuację odreagowania walut grupy G-10 w relacji z dolarem.

S&P500 utknął wokół 3340 pkt.

Najlepiej zachowują się dzisiaj waluty Antypodów, korony norweskie (czyli waluty tradycyjnie wrażliwe na wahania ryzyka), ale i też euro – w przypadku EURUSD skutkuje to powrotem ponad strefę 1,1695-1,1715. Wczorajszą siłę wytracił funt, co pokazuje, że przed startem negocjacji UK-EU powracają wątpliwości, na ile rzeczywiście mogą one pchnąć cokolwiek do przodu w temacie nowej umowy handlowej.

Wykres dzienny EURUSD

Na układzie EURUSD widać, że rynek jest na drodze do testowania oporu przy 1,1750, a być może nawet podejścia pod 1,18. Wsparciem jest ponownie strefa 1,1695-1,1715. Duży wpływ na notowania może mieć zachowanie się rynków akcji. gdzie zmienność być może pojawi się dopiero jutro rano (jak pojawią się pierwsze komentarze po debacie prezydenckiej).

Wtorek przynosi lustrzane odbicie dla walut naszego regionu, tj. PLN, HUF, CZK, RON. Trudno jednak o proste argumenty tłumaczące tak duże wahania. Od wczoraj USDPLN spadł o 8 groszy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here