Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) i jena (USD/JPY) tracą w stosunku do dolara
Jerome Powell, gubernator Fed

Rynki czekają na dzisiejsze wystąpienie szefa FED, które zaplanowane jest o godz. 18:05 polskiego czasu. Inwestorzy nie są pewni, czy mogą spodziewać się czegoś nowego w temacie komentarza do ostatnich wzrostów rentowności obligacji – te dzisiaj po południu lekko podbijały do 1,47 proc. (dla papierów 10-letnich).

Kurs dolara w mieszanej sytuacji. Oczekiwanie na wystąpienie Jerome Powella

Wall Street po próbie podbicia na otwarciu rynku kasowego, szybko zawróciła w dół, ale w momencie pisania niniejszego materiału, znów widać było odbicie. Brak zdecydowania – to najlepszy komentarz do tego, co teraz się dzieje na rynkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W relacjach dolara z głównymi walutami nie ma większych zmian od rana. Nadal wygrywa on z frankiem, jenem, koroną szwedzką i euro. W tym ostatnim przypadku pozostajemy w okolicach 1,2030. Dzisiejsze dane z USA nt. cotygodniowego bezrobocia wypadły zgodnie z szacunkami i w efekcie publikacja ta nie miała większego znaczenia. Liczy się dzisiejszy Powell i jutrzejsze odczyty Departamentu Pracy o godz. 14:30.

Wykres dzienny EURUSD

Wyraźny trend w górę jest widoczny na USDJPY. Znaczenie ma kombinacja dwóch czynników – rosnących rentowności amerykańskich obligacji, ale i też oczekiwań wobec “gołębiego” przekazu ze strony Banku Japonii w tym miesiącu.

Wykres dzienny USDJPY Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here